Radnički lako protiv Juniora

tigrice

Rukometašice Radničkog su očekivano lako izašle na kraj sa ekipom Juniora u meču 15. kola SRLS i slavile u svom „Jezeru“ sa 37:23 (18:10).

Gošće su se dobro držale do 10. minuta, kada je pri rezultatu 5:5 domaći tim napravio seriju 5:0, pa su nade Beograđanki polako počele da tonu. „Tigrice“ su iz minuta u minut uvećavale svoju prednost, predvođene sjajnom Anđelom Janjušević, koja je čak dvanaest puta pogađala mrežu rivalki.

Treba napomenuti da je trener Radosavljević pružio priliku svim raspoloživim igračicama, pa su tako večeras debitovale 14-godišnjakinje Marta Begović i Tijana Ristić, koja je uspela da se upiše u listu strelaca.

U sledećem, 16. kolu, rukometašice Radničkog gostuju Železničaru u Inđiji.

ŽRK Radnički Kragujevac – ŽRK Junior Beograd 37:23 (18:10)

Hala: „Jezero“.
Gledalaca: 200
Sudije: Uroš Koprivica, Dragan Milošević.
Sedmerci: Radnički 2(2), Junior 2(1)
Isključenja: Radnički 4 min, Junior 4 min.

RADNIČKI: Stajković (1 odbrana), Prijović 2, Tanić 4, Radosavljević 3, Begović Milošević 5, Tošović( 9 odbrana), Ristić 1, Balać 1, Stanisavljević 4, Risović (13 odbrana), Dukić 5, Samailović, Janjušević 12.

JUNIOR: Polić 1, Atanasković 4, Jovanović 3, Ivan 1, Cvetinović 1, Kužet, Petrović 2, Simatović 4, Bogdanović 1, Ribičić 1, Jovanović 3, Đurković 2, Krstić, Jeremić (5 odbrana), Ilić (4 odbrane).

Utakmica je imala i humanitarni karakter u cilju prikupljanja sredstava za operaciju oka mladog košarkaša Juliana Bogdanovića.

Sledeću utakmicu 16-og kola Radnički gostuje ekipi Železničara u Inđiji.