KK Radnički usamljen na čelu tabele!

U 4. kolu Superlige Srbije košarkaši Radničkog očekivano su savladali Mega Vizuru rezultatom 82:72, po četvrtinama (30:15, 25:20, 12:18, 15:19). U 12 igrača Kragujevčana ponovo je nedostajao Vukosavljević, dok Miletić, iako je bio u sastavu, nije ulazio u igru. Kod gostiju nije nastupio najbolji i naiskusniji igrač Milisavljević.

Radnički je počeo silovito, i u prvoj četvrtini demonstrirao igru kakvu kragujevačka publika nikada nije videla. Igrala se agresivna odbrana, uz česte promene, dok su napadi bili brzi, efikasni i atraktivni. Sa kontinuitetom takve igre Radnički bi u Superligi mogao da savlada bilo kog protivnika. Marko Špica, koji je startovao na poziciji centra, se ponovo nije najbolje snašao u napadu, i osim par skokova i iznuđenih faulova nije poenterski doprineo, zbog čega je trener Nikolić ubacio Šulovića, koji se izgleda polako privikava na sistem Radničkog. Od tog trenutka Radnički poentira iz svake pozicije, cela petorka je razigrana, Stojačić i Li su imali seriju uspešnih šuteva za tri poena na koju se kasnije nadovezao i Gadeforš. Prednost je rasla iz minuta u minut, dok je trener Vukojičić pokušavao da tajmautima i čestim izmenama nešto promeni, ali nije mu uspevalo. Mega je do poluvremena izbegla veću katastrofu od 20 poena razlike zahvaljujući velikom broju izvedenih slobodnih bacanja, kao i sudijama koje su napravile nekoliko grešaka na štetu Radničkog.

U drugom poluvremenu izuzev početne serije od 5-0 i maksimalne prednosti za Radnički uopšte u meču, stvari nisu tako lepo izgledale na terenu. Videlo se da je Radnički ušao u drugo poluvreme samo da ga odradi, znajući da je pobeda već obezbeđena. Nikolić je pružio šansu Maksimoviću, koji je ni izbliza nije iskoristio, jer je završavao skoro svaki napad u drugom delu treće četvrtine promašajem za 3 poena (čak 0/5 za tri). To je Megi omogućilo da se primakne na samo 10 poena razlike. U tim trenucima su sudije ponovo počele, svesno ili nesvesno, da pomažu gostima, ali je bilo jasno da je pobednik rešen, što su potvrdili Li i Marković svojim poenima, pošto su se vratili u igru. Na kraju je ostala pobeda od 10 poena razlike, kojom gosti mogu da budu prezadovoljni, imajući u vidu ono što je viđeno na parketu Jezera večeras. Ipak, najbitnija je pobeda domaćina, kojom se osamio na vrhu tabele Superlige.

Dvorana: “Jezero“.
Gledalaca: 2.5oo.
Sudije: Vojinović M., Mazić M., Vesković V.

RADNIČKI: Lee 12 (10 skokova), Maksimović, Miletić, Jereminov 8, Marković 6 (8 asis), Mijatović 6, Gadeforš 6, Šulović 19 (8-11 za dva, 10 skokova), Aleksić, Špica, Čakarević 16 (12 skokova), Stojačić 9 poena. Trener: Miroslav Nikolić.

MEGA VIZURA: Luković 3, Riboškić 3, Nikolić 7, Cvetković 6, Matović, Micić 6, Demčešen, Reljić, Cantekin 11, Mitrović 15, Đekić 6, Jelovac 15. Trener: Vlada Vukoičić.

Rezultati i tabela nakon 4.kola Super lige Srbije.