Radnički na krovu Evrope!

Vaterpolisti Radničkog su večerašnjom pobedom u revanš meču finala Kupa Evrope, protiv Florencije od 7:6 (2:1, 2:2, 1:1, 2:2), osvojili prvi trofej trofej u istoriji kluba, posle samo godinu dana postojanja!

Ograman je uspeh posle samo godinu dana postojanja kluba, podići trofej namenjen pobedniku Kupa Evrope.

Kragujevački vaterpolo „drim tim“ je tako u potpunosti ispunio iščekivanja, na radost brojnih navijača i ljubitelja vaterpola u Kragujevcu.

Radnički je prednost iz prvog meča od 8:4, očuvao večeras na zatvorenom bazenu SC „Park“, pobedivši Italijane i revanšu.

Radnički je golovima Vanje Udovičića i Filipa Filipovića brzo poveo sa 2:0, a Đakomo Bari smanjio na 2:1, do kraja prve četvrtine.

Slavko Gak otvara drugu četvrtinu sjajnim golom, ali se gosti ne predaju i dva puta koriste igrača više u bazenu, pa stižu do izjednačenja. Ipak, Filipović potom postiže gol, pa je na poluvreme Radnički otišao sa minimalnim vođstvom od 4:3.

Treća četvrtina donosi po jedan gol na obe strane. Najpre je Florencija izjednačila na 4:4, ali je Radnički uzvratio golom Zlokovića, što je apsolutno potopilo i poslednju nadu gostiju.

Poslednji period igre bio je prilično ujednačen. Gosti su sa peterca stigli do izjednačenja, da bi Radnički golovima Zlokovića i Đorđa Filipovića osigurao pobedu.

Sjajan na golu večeras bio je Zlatko Radić, koji je branio virtuozno. Što se golgeterskog salda tiče, najefikasniji u ekipi Radničkog bili su Filip Filipović i Boris Zloković sa po dva gola, dok su po jedan postigli kapiten Vanja Udovičić, Slavko Gak i Đorđe Filipović. Kod gostiju najefikasniji bili su Đakomo Bini i Di Fulvio sa po dva pogotka.

Radnički je druga srpska ekipa koja je uspela da osvoji trofej Kupa Evrope, a pre toga je to jedino za rukom pošlo vaterpolistima Partizana, kada je ovo takmičenje nosilo naziv LEN Kup, pre 15 godina.

Radnički – Florencija 7:6 (2:1, 2:2, 1:1, 2:2)

Zatvoreni bazen Sportskog centra „Park“.
Gledalaca: 1.200.
Sudije: Arkadi Vovodin (Rusija) i Nikolaos Vasiliu (Grčka).
Igrač više: Radnički 7(4), Florencija 6(4).
Peterci: Florencija 2(1).

RADNIČKI: Radić, Burić, Popović, Marković, Gak 1, Bašić, Ćirić, Čupić, Zloković 2, F. Filipović 2, Udovičić 1, Đ. Filipović 1, Stivens. Trener: Udovičić.

FLORENCIJA: Muđeli, F. Di Fulvio 2, Borela, Pagani, Molina 1, Kopoli, Brankatelo, Espanjol 1, Lapena, Gobi, Bini 2, A. Di Fulvio, Mineti. Trener: Sotani.