Radnički nadigrao Vršac i „overio“ opstanak

zkk-radnicki-srbobran1

Košarkašice Radničkog su večerašnjom pobedom u hali „Gordana Goca Bogojević“ nad ekipom Vršca 69:44 (17:14, 20:05, 20:08, 12:17), kolo pre kraja Prve lige Srbije obezbedile opstanak u elitnom rangu takmičenja.

U uvodnim minutima susreta gošće su se bolje snašle i povele sa 4:0, da bi Radnički serijom 7:0 preokrenuo rezultat u svoju korist i prednost od tri poena sačuvao do kraja prve četvrtine.

U prvih pet minuta druge deonice domaćin pravi seriju 11:0 i preuzima konce igre u svoje ruke. Vrščanke su u ovom periodu postigle samo pet poena.

Radnički je nastavio sa odličnom igrom u odbrani i u drugom poluvremenu. Na kraju trećeg perioda Kragujevčanke su stigle do velikih 30 poena prednosti (57:27), pa je pitanje pobednika bilo rešeno.

Bojana Stevanović je bila najefikasnija sa 16, Lešnjak je dodala 11, a Jančićeva 10 poena. Kod Vrščanki, koje su doputovale u Kragujevac sa samo devet igračica, Čorda je zabeležila 13, Podunavac 12, dok je Janković ubacila 11 poena.

Ovo je bila deveta pobeda u sezoni za ekipu trenera Milojevića, čime je i definitivno obedzbeđen opstanak. U poslednjem kolu Radnički ide u Beograd, na megdan ekipi Crvene zvezde.