Radnički „petardirao“ Sušicu u prvoj proveri (FOTO)

fk-susica-2015-protiv-susice

U prvoj pripremnoj utakmici u 2015. godini, fudbaleri Radničkog savladali su danas na sušičkom stadionu člana Prve gradske lige Sušicu sa ubedljivih 5:0 (2:0).

Trener „Đavola“ Neško Milovanović izveo je kombinovan sastav, pretežno sastavljen od omladinaca i igrača koji igraju na pozajmici u srpskoligašu Pobedi.

Već u 10. minutu Radnički stiže do vođstva. Jovan Lukić je izborio poziciju za udarac i savladao Nešovića. U 33. minutu prednost „Đavola“ duplirao je Keljević, i to spektakularnim golom sa preko dvadeset metara.

Drugo poluvreme obeležio je mladi Stefan Kostić, brat Filipa Kostića, koji je sa dva gola zapečatio sudbinu domaćina. Najpre je u 60. minutu iskoristio odličan centaršut Keljevića i glavom prosledio loptu u mrežu, a potom je odlično reagovao i posle kornera Lukića sa leve strane.

Konačan rezultat postavio je Goljović u samom finišu utakmice.

Trener Milovanović može da bude zadovoljan onim što su prikazali mladi fudbaleri kragujevačkog tima. Posebno su se istakli Lukić i Miljuš. Sa druge strane Sušica je bila inferiorna tokom celog meča i stvorila samo jednu polupriliku u finišu utakmice.

Sledeća utakmica je protiv bugarskog drugoligaša Geroija iz Slivnice, u četvrtak na “Čika Dači“.

Sudija: Nikola Kostić (Kragujevac)
Pomoćnici: Nikola Đorović i Nikola Živković (obojica iz Kragujevca)
Strelci: 0:1 Lukić 10, 0:2 Keljević 33, 0:3 Kostić 60, 0:4 Kostić 83, 0:5 Goljović u 90. minutu.

SUŠICA: Nešović, Mitrović, Dugić, Marković, Mijailović, Cvetković, Krstić, Tomić, Mojsilović, Todorović, Mujezinović. Igrali su još: Krkotić, Milan Živanović, Miloš Živanović, Jeremić, Blagojević, Đuričić, Đukić. Trener: Dušan Radošević.

RADNIČKI: Najdanović, Šimunović, B. Miljuš, Keljević, Petrović, Živanović, Stević, Popović, Jovanović, Lukić, Goljović. Igrali su još: Jotović, Kostić, Andrić. Trener: Neško Milovanović.