Radnički pobedio čačanskog superligaša

Fudbaleri RadnickogPosle remija bez golova sa Karađorđem iz Topole, ekipa Radničkog 1923 juče je odigrala bolje protiv kombinovanog tima Borca iz Čačka i postigla dva gola, što je bilo dovoljno za drugu pobedu u ovom pripremnom periodu – 2:1 (1:0). U domaćoj ekipi prvi put su se pojavili Darko Spalević i Aleksandar Varjačić, koji su već nosili dres Kragujevčana.

Iako je do početka prvenstva u Srpskoj ligi „Zapad“ ostalo još samo nešto više od dve nedelje, trener Radovan Radaković još traži rešenja za pojedina mesta u timu sa kojim treba da konkuriše za prvo mesto i povratak u Prvu ligu Srbije. Susret sa čačanskim Borcem, koji nije nastupio kompletan, ipak je predstavljao jaču proveru, u kojoj je Radnički 1923 ostavio bolji utisak nego na prethodna dva susreta sa novim zonašem Sušicom i srpskoligašem Karađorđem iz Topole. Provereni su i neki novi igrači na koje se računa u narednoj sezoni, što se osetilo u igri kragujevačkog tima.

Domaći tim je imao inicijativu i više napadao. U 15. minutu Lukić je dobro šutirao sa leve strane, ali je golman Čačana Aleksić uspeo loptu da izbaci u korner. Pokušali su potom igrači Borca dva puta preko Anđelkovića da dođu u vođstvo, ali je mreža novog golmana Milentijevića, koji je došao na probu iz Mokre gore, ostala netaknuta.

Radnički 1923 došao je u vođstvo u 29. minutu. Akciju preko leve strane vodio je Ljubo Nenadić i poslao loptu pred gol Čačana, gde se nije snašao Lukić, ali je novajlija Matejević uspeo da je ponovo vrati do Nenadića, koji je šalje u mrežu Borca za 1:0, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Posle odmora gosti su brzo izjednačili. Sa desne strane Anđelković je uposlio Stojčića, kome nije bilo teško da pored neoprezne odbrane „crvenih“ savlada Drobnjaka, još jednog golmana koji se nalazi na probi, pristiglom iz Čačka.

Drugi pogodak za Radnički 1923 postigao je novi igrač na probi Đorđe Andrić u 56. minutu. Međutim, zasluge za ovaj gol, koji je odlučio pobednika, pripadaju i Nenadiću, koji je centrirao na drugu stativu gde se našao Kraljevčanin i glavom loptu poslao u mrežu.

Pokušavali su igrači domaćeg tima da uvećaju prednost, ali su bili neprecizni, a u jednoj situaciji je i stativa bila saveznik golmana Borca.

RADNIČKI 1923 – BORAC (Č) 2:1 (1:0)

Stadion: „Čika Dača“
Gledalaca: 200.
Sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac).
Strelci: Nenadić u 29. i Đ. Andrić u 56. za Radnički 1923, a Stojčić u 48. minutu za Borac.

RADNIČKI 1923: Milentijević, Marković, Petrović, B. Andrić, Krasić, Aleksić, Matijević, Nenadić, Veljković, Lukić, Gavrović. Igrali su još: Drobnjak, Kojić, Živanović, Milovanović, B. Miljuš, Varjačić, Đ. Andrić, Ivković, Todorović, Spalević.

BORAC ČAČAK: Aleksić, Đorđević, Gašić, Vukomanović, Bogdanović, Vukmirović, Propadalo, Stanković, Kočović, Stojčić, Anđelković. Igrali su još: Mitić, Matović, Bogićević, Milojević, Radosavljević, Asimov, Jolović.

Fudbalere Radničkog 1923, koji konkurišu za sastav prvog tima, već za vikend očekuje nova provera, i to protiv Kolubare u Lazarevcu, posle koje će trener Radovan Radaković moći da se odluči ko će od naredne sezone nositi dres ovog kragujevačkog kluba, čiji je zadatak da se bori za povratak u prvoligaško društvo.

Treba napomenuti i da fudbaleri kragujevačkog srpskoligaša 6. avgusta gostuju u Končarevu, gde će odigrati memorijalnu utakmicu sa FK Lugomirom, u znak sećanja na osnivača ovog kluba Radovana Vasica-Brzog.

Nova sezona u Srpskoj ligi Zapad počinje 13. avgusta.

Tekst: M. Jovičić