Radnički poklekao u nastavku protiv Zvezde

Rukometaši Radničkog poraženi su na gostovanju Crvenoj zvezdi – 30:27, u utakmici  9. kola Superlige.

Kragujevčani su odlično odigrali prvo poluvreme, konstantno imali prednost koja je u 21. minutu utakmice iznosila i šest razlike – 13:7.

U drugom delu Beograđani su zaigrali bolje, a gosti su počeli da greše. U 36. minutu bilo je 18:14 za Radnički a onda je usledila ubitačna serija crveno-belih. Postigli su pet golova za pet minuta, došli do izjednačenja a potom i do prednosti od dva gola – 21:19.

Povela je Zvezda sa 23:20, ali je Radnički preko Pralice i Tomića stigao do novog izjednačenja (23:23).

Međutim, domaćinu je u potpunosti pripala završnica, jer je novom serijom (4-0) stigao do vođstva od 28:24, čime je ovaj susret, dva minuta pre kraja već bio rešen.

Crvena zvezda – Radnički 30:27 (13:16)

Dvorana Šumice.
Gledalaca: 220.
Sudije: Mošorinski i Pandžić (Novi Sad).
Sedmerci: Radnički 3(2).
Isključenja: Crvena zvezda 4, Radnički 2 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Pernar, Šljivančanin 2, Grbović 3, M. Pešić 7, Pavić 4, Kosanović (11 odbrana, 1 sedmerac), Pavlov 9, Šotić, Supara (3 odbrane), Ogrizović, Anđelić 5, Brajović, R. Pešić, Milutinović, Antelj.

RADNIČKI: K. Milošević 4, Žegarac 6, Spasić 4, Šmigić 2, Petrović (10 odbrana), Gugleta 3, Jaćimović, Milinčić, Tomić 1, Rajičević, Ramović, Bosić 1, Lekić, Pralica 6(2), Janićijević, Mošić.

Igrač utakmice: Milan Kosanović (Crvena zvezda)

Semafor: 3:3 (6), 5:7 (13), 7:13 (21), 14:18 (36), 21:19 (42), 23:20 (47), 23:23 (49), 25:25 (52), 29:25 (58).