Radnički ponizio Budvu na startu druge faze

Vaterpolisti Radničkog ubedljivo su savladali crnogorsku Budvu, rezultatom 16:3, u premijernom susretu C grupe druge runde kvalifikacija za Ligu šampina, čiji je domaćin italijanski Pro reko, u Soriju.

Mrežu golmana Lazovića načeo je odlično raspoloženi kapiten Filip Filipović, sa tri vezana gola, a u finišu prve četvrtine precizan je bio i Đorđe Filipović, pa su Kragujevčani na prvi mini predah otišli sa vođstvom 4:0.

U drugoj četvrtini na pogodak se čekalo čitavih šest minuta, najviše zahvaljujući golmanu Budve Dejanu Lazoviću. Međutim, tada su Jovovićevi puleni ponovo uspostavili pravi ritam u napadu i za kratko vreme dali četiri gola. Ređali su se neodbranjivi udarci Kragujevčana sa svih pozicija. Najpre se u strelce upisao Aleksandar Ćirić, potom i Damir Burić i Miloš Korolija, dok je Đorđe Filipović bio neumoljiv iz peterca.

Na drugoj strani granitna odbrana Šumadinaca uspešno je odolevala svim protivničkim atacima, čak i u šest situacija sa igračem manje, ali je poklekla iz sedmog puta, golom Mitrovića, 20 sekundi pre kraja druge četvrtine, pa se na odmor otišlo sa vođstvom Radničkog 8:1.

U nastavku susreta Kragujevčani su smanjili tempo, u želji da se sačuvaju za naredne duele, ali goleada nije izostala. Zloković, Rozental i Korolija poveli su svoj tim do dvocifrene prednosti (11:1), a za visoku pobedu pobrinuo se fenomenalni Damir Burić, koji je u finišu susreta postigao čak četiri vezana gola.

Najefikasniji bio je upravo Burić, sa pet golova, tri je dodao Filip Filipović, po dva Miloš Korolija i Đorđe Filipović, a jedan Rozental, Ćirić, Zloković i Marković.

Trener Radničkog, Dejan Jovović, bio je zadovoljan ubedljivom pobedom, pa sa nestrpljenjem iščekuje sutrašnjiu duel (20 časova) sa domaćim Pro Rekom.

“Ozbiljno smo pristupili utakmici od samog početka i na kraju ubedljivo slavili. Izuzev malog pada u ritmu početkom druge četvrtine, odigrali smo utakmicu kako treba i što je najbitnije stigli do prve pobede na ovom turniru. Nema dileme da ćemo pokušati sve što je u našoj moći da pobedimo Reko. Mislim da smo fizički i psihički spremni za tu utakmicu. Mi smo mlad klub i kroz ovakve velike utakmice ćemo da sazrevamo“ – smatra Jovović.

Radnički – Budva 16:3 (4:0, 4:1, 3:1, 5:1)