Radnički poražen od Zvezde u derbiju donjeg dela tabele

U meču 23. kola Superlige, rukometaši Radničkog poraženi su u beogradskim “Šumicama“ od Crvene zvezde sa 25:22 (13:11), čime su doveli u pitanje opstanak u elitnom rangu takmičenja.

Kragujevčani su u većem delu susreta bili u rezultatskom zaostatku. Do finiša prvog poluvremena uspevali su da dva puta stignu do izjednačenja, ali je domaćin ipak rešio prvi deo u svoju korist sa dva gola razlike (13:11).

U nastavku bolja igra Zvezde, koja je u 47. minutu stigla i do pet golova prednosti (20:15). Pet minuta pre kraja, izabranici trenera Študera smanjili su na “minus“ dva (22:20), ali to je bilo i poslednje što su uradili na ovom susretu.

Radnički je na ovom susretu bio oslabljen neigranjem Raičevića, Kostića i mladog golmana Gemaljevića.

Tri kola pre kraja Kragujevčani imaju 18 bodova, samo četiri više od predposlednjeg Železničara, koji ima utakmicu manje, pa ih očekuje grčevita borba za očuvanje statusa superligaša.

BEOGRAD
Dvorana: „Šumice“.
Gledalaca: 400.
Sudije: Mošorinski i Pandžić (Novi Sad).
Sedmerci: Crvena zvezda -, Radnički 2(1).
Isključenja: Crvena zvezda 6, Radnički 8 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Ivanišević (13 odbrana), Jovanović 1, Milošević, Šljivančanin 3, Babić 2, Ćorović, Šotić 1, Cupara, Ćirić 7, Davidović, Anđelić 4, Brajović 7, Milutinović, Antelj.

RADNIČKI: Đukić, Pralica 5 (1), Janićijević, Filić, Lekić, Stevanović,  Mošić 1, Petrović (16 odbrana), Ramović 3, Simić, Milošević, Nikolić 5, Tomić 3, Bosić 5.

Igrač utakmice: Tibor Ivanišević (Crvena zvezda)

U narednom kolu Kragujevčani dočekuju ekipu Vrbasa, koja se bori za izlazak u Evropu.