Radnički posle drame do pobede

Odbojkaši Radničkog savladali su večeras ekipu Mladog radnika u poslednjem meču 10. kola Viner Štediša Super lige rezultatom 3:1 (25:23, 17:25, 25:20, 29:27), nakon 109 minuta igre u kragujevačkom „Jezeru“. Izabranici Dejana Matića su se na taj način revanširali Požarevljanima za poraz na startu sezone.

Već u prvom setu videlo se da će meč biti dramatičan i pun preokreta. Posle vođstva domaćih na prvom tehničkom tajm-autu (8:7), gosti su se prenuli i na drugom obaveznom predahu imali „plus tri“ (16:13). Međutim, Radnički pravi brejk i uspeva da stigne do odlučujuće prednosti u finišu seta i dobije prvu deonicu sa 25:23.

I u drugom setu Radnički je bolje startovao, poveo sa 8:5, ali su tu Kragujevčani jednostavno stali. Požarevljani su pojačali ritam i veoma brzo, zahvaljujući odličnom bloku, došli do prednosti od 16:11, a onda i do ubedljivih 21:13. Na kraju je rezultat glasio 25:17 sa ekipu Mladog radnika.

U trećem setu Mladi radnik je od početka diktirao tempo, imao „plus četiri“ na drugom tehničkom tajm-autu (16:12), ali su Kragujevčani uspeli da dođu do brejka i slome otpor žilave gostujuće ekipe. Radnički je dobio treći set sa 25:20 i tako došao na korak od pobede.

Četvrti set je doneo pravu dramu. Gosti su bolje otvorili ovu deonicu, ali je Radnički uspeo da dođe do izjednačenja i vođstva polovinom seta. U finišu su gosti zaigrali angažovanije i opet uspeli da povedu (21:20). Ipak, Kragujevčani su prvi došli do set-meč lopte, ali su tek iz petog pokušaja uspeli da je materijalizuju i dobiju ovaj period sa 29:27, a time i reše pitanje pobednika večerašnjeg meča.

U redovima domaćeg tima briljirao je Lazar Ćirović sa 21 poenom, uz zavidan procenat realizacije (61%). Dobru rolu pružio je i Dušan Vulović, koji je zabeležio 14 poena. Kod gostiju se vidno osetio izostanak korektora Tome Micića. Njegov učinak su bar približno pokušali da nadomeste Dimitrije Pantić sa 18, Dragan Spasojević sa 14, Ognjen Duduj sa 13 i Ivica Jevtić sa 12 poena.

Radnički je tako 2013. godinu završio na četvrtom mestu prvenstvene tabele, sa 18 poena i pokazao puno oscilacija u igri. Kragujevčane do kraja godine očekuje još dvomeč sa Partizanom u Kupu Srbije, a prvenstvo se nastavlja 11. januara, kada će Radnički gostovati Spartaku u Subotici.

Radnički – Mladi radnik 3:1 (25:23, 17:25, 25:20, 29:27)

Dvorana: SC „Jezero“.
Sudije: Dejan Rogić i Tomislav Popović.
Trajanje meča: 109 minuta.

RADNIČKI: Ćirović 21, Premović 7, Jovanović 1, Protić, Perović 1, Vulović 14, Stevanović 6, M. Ilić, U. Ilić 8, Maksimović 4, Blagojević 9, Pantelić (libero). Trener: Dejan Matić.

MLADI RADNIK: Duduj 13, Pantić 18, Kovačević, Petrović 1, Mašulović, Jevitć 12, Spasojević 14, Milošević, Peković (libero), Ilić 11, Popović 4. Trener: Dragan Bonić.