Radnički posle preokreta savladao Zrenjaninke

zok radnickiJedan od derbija 7. kola Prve lige Srbije za odbojkašice odigran je u Kragujevcu, gde je ekipa Radničkog uspela da savlada ekipu Zrenjanina sa 3:2 (22:25, 25:23, 23:25, 25:15, 15:13).

Izuzetno zanimljiv meč viđen je na parketu hale „Park“. Prvi set je posle velike borbe pripao gošćama (25:22). Drugi set osvajaju domaće rezultatom 25:23, dok je treći period završen istim rezultatom, ali u korist Zrenjaninki. U četvrtom setu odbojkašice Radničkog dodaju gas i uspevaju da dođu do taj-brejka. U uzbudljivoj završnici domaćinu je pripao i peti set, pa su tako izabranice Mirka Ristovića načinile potpuni preokret i od 1:2 u setovima, stigle do končanih 3:2 u njihovu korist.

Dva boda su ostala u Kragujevcu, što je omogućilo ekipi Radničkog da „skoči“ na četvrto mesto prvenstvene tabele. U narednom kolu popularne „crvene“ gostuju imenjakinjama sa Crvenog krsta.