Radnički potopio Mornara

joksimovic-vk-radnicki

Vaterpolisti Radničkog ostvarili su važnu pobedu u borbi za opstanak, protiv splitskog Mornara BS, na svom bazenu, rezultatom 11:8, u 16. kolu regionalne Triglav lige.

Na startu susreta gosti su iskoristili dva otvorena šuta i golovima Viskovića i Buhe stekli dva gola prednosti, ali su Šumadinci uzvratili preko Toholja i Panajotovića. Uz zvuk sirene za kraj prve četvrtine, Manić je posle odbitka doneo potpuni preokret domaćinu (3:2), koji je do poluvremena udvostručio vođstvo, zahvaljujući Joksimoviću i Šmideru – 5:3.

I drugi deo meča bolje su otvorili Splićani izjednačivši iz kontranapada, golovima Čagalja i Gluhaića (5:5). Radnički se odmah zatim vratio u vođstvo preko Pilipenka, ali se Ćalić 14 sekundi pre ulaska u poslednju deonicu Ćalić pobrinuo za egal – 7:7.

Isti igrač doveo je na kratko je vratio hrvatskog predstavnika u vođstvo, da bi Pilipenko, Lekić i Ganić doveli Radnički na „plus dva“ (9:7). U poslednjem minutu Visković je lobom vratio nadu gostima, ali im je sve snove raspršio Joksimović, a šlag na tortu stavio je mladi Vukašin Ganić nakon što je uplivao u gol sa loptom.

Upravo je Ganić, uz Radeta Joksimovića i Romana Pilipenka, bio najefikasniji sa dva gola, koliko su postigli i Visković, Ćalić i Buha, na drugoj strani. Velike zasluge za pobedu Kragujevčana imao je i mladi golman Lazar Dobožanov, sa 12 odbrana.

Radnički – Mornar BS 11:8 (3:2, 2:1, 1:3, 5:2)

Zatvoreni bazen SC „Park“.
Gledalaca: 250.
Sudije: Petar Abramović (Kotor), Miodrag Stefanović (Beograd).
Igrač više: Radnički 12(6), Mornar 3(0).
Dva igrača više: Radnički 1(1).

RADNIČKI: Dobožanov, Šmider 1, Jelača, Joksimović2, Martinić, Toholj 1, Pilipenko2, Lekić 1, Panajotović 1, Bosić, Manić 1, Tomašević, Đerković, Ganić2. Trener: Stevanović.

MORNAR: Šparada, Čagalj, Gluhaić, Butić, Ćalić2, Krolo, Vrdoljak, Buha2, Visković2, Burić, Prkić, Marović. Trener: Vrdoljak.

0:1 6:02 Visković. 0:2 Buha 3:58, 1:2 Toholj 2:44 +1, 2:2 Panajotović +1 1:38, 3:2 Manić 0:01,

3:3 Buha 6:30, 4:3 Joksimović 4:24, 5:3 Šmider +2 3:05,

5:4 Čagalj 7:00, 5:5 Gluhaić 4:14, 6:5 Pilipenko3:48 +1, 6:6 Ćalić :14,

6:7 Ćalić 5:55, 7:7 Pilipenko +1 4:20, 8:7 Lekić 3:34, 9:7 Ganić 9:8 Visković 10:8 Joksimović, 11:8 Ganić