Radnički preslišao crno-bele

Odbojkaši Radničkog su zabeležili novu pobedu u Viner Štediša Superligi. Danas je ekipa Dejana Matića slavila u beogradskim „Šumicama“ protiv Partizana, sa 3:1, po setovima 25:19, 20:25, 25:22 i 25:22.

Radnički je jako sigurnom igrom dobio prvi set sa 25:19. Od početka su odbojkaši Radničkog nametnuli jak ritam i kontrolisali rezultat, što crno-beli nisu mogli da isprate.

Međutim, evidentne posledice umora kod odbojkaša Radničkog, usled vrlo zgusnutog rasporeda, bile su vidljive u drugom setu, kada je Partizan uspeo da dođe do daha i dobije drugi set sa 25:20. To kao da je prenulo gostujuće odbojkaše, tako da je Radnički u trećem setu pokazao odličnu igru i u pojedinim trenucima imao i šest poena prednosti. Kragujevčani su na kraju rešili ovaj set u svoju korist sa 25:22.

U četvrtom setu su odbojkaši Partizana zaigrali na sve ili ništa i na drugi tehnički tajm-aut otišli sa četiri poena prednosti. Međutim, to je bilo sve što su domaći odbojkaši uradili u ovom meču. Radnički je smogao snage i preokrenuo rezultat, tako da su Kragujevčani dobili četvrti set sa 25:22 i radovali se novoj prvenstvenoj pobedi.

Odbojkaši Radničkog u narednom kolu dočekuju Mladi Radnik, a pre toga će gostovati ekipi Amštetena, u okviru revanš meča drugog kola“ Čelendž kupa“.

Partizan – Radnički 1:3 (19:25, 25:20, 22:25, 22:25)

Dvorana: SC „Šumice“.