Radnički rutinski do četvrtfinala Kupa

Rukometaši Radničkog očekivano su savladali Obilić u Beogradu i izborili plasman u četvrtfinale Kupa Srbije.

Do 18. minuta igralo se gol za gol, a onda su Kragujevčani serijom 4-0 došli do ozbiljnije prednosti (11:8). No, domaći se nisu predavali i do kraja poluvremena igrali su egal sa gostima.

U drugom poluvremenu do izražaja je došlo iskustvo i kvalitet Radničkog, pa se samo postavljalo pitanje sa kojom gol razlikom će se završiti ovaj duel.

Obilić – Radnički 28:37 (15:17)

Beograd
Dvorana: Banjica.
Sudije: Vukićević i Dragomirović (Beograd).
Sedmerci: Obilić 1 (0), Radnički 3 (2). Isključenja: Obilić 10, Radnički 12 minuta.

OBILIĆ: Janić, Radović (9 odbrana, sedmerac), Kalajanović, Đurđević, Vujović 5, Živanović 3, Miljaković 5, Mirić 1, Rajić 6, Opačić, Krstić, Ljubičić 7, Ivošević 1, Ostojić, Popović (3 odbrane).

RADNIČKI: Lekić, Gavrilović 8, Janićijević 2, Radojičić, Zlatanović (9 odbrana), Stanojević 5, Petrović (6 odbrana), Marković 2, Cvetinović 10 (1), Milinčić, Nikolić 2, Ilić 4, Rajičević 2, Prodanović, Šmigić 2 (1).

Igrač utakmice: Nemanja Cvetinović (Radnički).
Semafor: 3:3 (6), 6:6 (15), 10:13 (24), 18:22 (35), 21:29 (45), 25:33 (55).

U ostalim mečevima osmine finala nacionalnog kupa postignuti su sledeći rezultati: Požarevac – Partizan 23:26, Zaječar – Rudar 26:29, Kolubara – Vojvodina 30:29, Spartak Vojput – PKB 31:27, Crvenka – Crvena zvezda 23:25. Pored pobednika večerašnjih mečeva, u četvrtfinalu će se naći i šabačka Metaloplastika, čiji je rival (Vranje) otkazao učešće, kao i Jugović Unimet koji je bio slobodan.