Radnički rutinski sa Šapčankama

Radnički je bez većih problema osvojio bodove u 16. kolu Prve A lige za košarkašice, pošto je u hali “Gordana Goca Bogojević“ savladao Šabac rezultatom 80:73, po četvrtinama 24:13, 16:9, 18:21, 22:30.

Kragujevčanke su do prve ozbiljne prednosti na utakmici došle u finišu prve deonice, kada su serijom 11-2, rešile prvu četvrtinu u svoju korist sa 24:13. U drugoj četvrtini domaćin je povećao prednost na maksimalnih 18 poena, čime je završeno prvo poluvreme.

U nastavku su domaće igračice uspešno održavale stečenu prednost i rutinski meč privele kraju.

Sjajnu partiju na današnjem meču pružila je Aleksandra Katić (devet skokova), koja je postigla 22 poena, uz indeks 32. Jelena Prvulović je dodala 16, a Nikolina Milić 15 poena (devet skokova). Dvocifrena je bila još i Cvetanovićeva sa 10 poena. Spikićeva je postigla osam i uhvatila isto toliko lopti.

Posle ovog kola Radnički je zadržao osmu poziciju na prvenstvenoj tabeli i sada ima polovičan skor pobeda i poraza, po osam, i ukupno 24 boda.

U narednom kolu izabranice trenera Vesne Despotović gostuju u Subotici, ekipi Spartaka.