Radnički savladao Ameriku u humanitarnom meču

Vaterpolisti Radničkog Kon Tiki savladali su reprezentaciju Sjedinjenih Američkih Država, rezultatom 9:6, u prijateljskom susretu humanitarnog karaktera, na kom se prikupljao novac za lečenje mladog Kragujevčanina Aleksandra Prijovića, obolelog od teškog deformiteta kičmenog stuba.

Rezultat je bio u drugom planu, pa su oba trenera pružila šansu svim igračima. Domaći su dobro otvorili utakmicu, pa su već posle pet minuta igre poveli sa 4:0. Međutim, u poslednjem minutu prve četvrtine izabranici Dejana Udovičića, prošlogodišnjeg trenera Radničkog, postigli su dva gola i ponovo uveli meč u neizvesnost (4:2).

U drugom periodu viđen je po jedan gol na obe strane, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 5:3.

Treću četvrtinu Amerikanci su dobili sa 3:0 i tako po prvi put na utakmici došli u vođstvo (6:5).

Ipak, u poslednjoj deonici, Đorđe Filipović, Boris Popović i Filip Filipović postarali su se da pobeda ostane u Kragujevcu.

Najefikasniji bio je Filip Filipović sa četiri pogotka, dva je postigao Boris Popović, a po jedan Vedran Ćirković, Boris Zloković i Đorđe Filipović. Na drugoj strani Aleks Bouven je prednjačio sa dva gola, a jednom su se u strelce upisali Aleks Obert, Den Metjulas, Bret Bonani i Tomas Dansten.

Pored ove utakmice, Kragujevčani i Amerikanci su u prethodna četiri dana odradili i nekoliko sparinga, a zajedno će trenirati do subote, kada se izabranici Dejana Udovičića vraćaju nazad.

Zahvalivši se Gradu Kragujevcu i Vaterpolo klubu Radnički na svemu što su uradili za njegovu reprezentaciju, Dejan Udovičić je rekao da mu je drago što je imao priliku da bude učesnik ovog humanitarnog događaja.

Trener Radničkog, Dejan Jovović, istakao je da ovo nije poslednja humanitarna akcija koju će njegov tim organizovati za Aleksandra.

– Imamo veliku želju da pomognemo našem mladom sugrađaninu u oporavku. Želimo mu da što pre počne normalno da živi svoj život. Izrazio bih veliku zahvalnost reprezentaciji Amerike koja nam je izašla u susret da organizujemo ovaj veliki meč – izjavio je Jovović.

Aleksandar Prijović, dečak zbog kog je ova utakmica i odigrana, rekao je da je veoma srećan što se ovako veliki događaj organizovao za njega i zahvalio se članovima reprezentacije Amerike i Radničkog.

Radnički Kon Tiki – SAD 9:6 (4:2, 1:1, 0:3, 4:0)