Radnički spreman za nastavak prvenstva

Fudbaleri Radničkog pred poslednju proveru sa Metalcem iz Gornjeg Milanovca

Današnjom, poslednjom proverom na „Čika Dači“ u duelu sa kombinovanim timom Metalca iz Gornjeg Milanovca (0:0), kragujevački srpskoligaš Radnički 1923 završio pripreme za nastavak prvenstva u Srpskoj ligi „Zapad“.

Bio je ovo sedmi kontrolni susret Radničkog 1923 pod vođstvom novog (starog) trenera Vlade Čapljića, koji je pokazao da su igrači željni i spremni da sačuvaju lidersku poziciju i vrate se tamo gde im je i mesto, u Prvu ligu Srbije. Savladali su kragujevačke ekipe Slaviju i Šumadiju 1903, a u gostima Tabane  i Karađorđa iz Topole, dok su poraz pretrpeli od superligaša Borca u Čačku i prvoligaša Jagodine.

U današnjoj generalnoj probi Radnički 1923 je za protivnika imao tim sastavljen od igrača sa manjom minutažom i mladih fudbalera koji konkurišu za prvi tim Metalca. Domaći tim od početka je imao inicijativu i stvarao šanse, ali golova nije bilo zahvaljujući čvrstoj odbrani Milanovčana, ali i nepreciznosti domaćih igrača u završnici.

Na današnjoj generalnoj probi igrači Radničkog stvorili šanse, ali nisu uspeli da postignu gol

Prvi ozbiljniji udarac na gol Metalca u 16. minutu uputio je Ljubo Nenadić sa leve strane, ali je lopta završila pored desne stative  golmana gostiju Kostića. Samo četiri minuta kasnije šansu da dovede Kragujevčane u vođstvo imao je Bojan Miljuš, ali je njegov lob-udarac završio preko gola.

U 23. minutu jako, ali i neprecizno, šutirao je Krasić, a i drugi pokušaj Miljuša glavom nije pretvoren u pogodak. Izglednu priliku za gol u 42. minutu ponovo je imao Bojan Miljuš sa leve strane, ali je sa ivice peterca pogodio spoljni deo mreže.

Neposredno pred odlazak na odmor kapiten Radničkog 1923 Darko Spalević je za malo zakasnio da centaršut sa desne strane sprovede u mrežu, jer je golman gostiju pre stigao do lopte.

U drugom poluvremenu trener Čapljić dao je šansu jedanaestorici igrača sa klupe. U igri se osetio ulazak ofanzivnog beka Aleksandra Varjačića, koji je u 54. minutu asistirao Ivkoviću, ali se napadač Radničkog 1923 nije najbolje snašao, pa je loptu glavom poslao pored gola.

Malo je nedostajalo da promašaje domaćeg tima kazne igrači Metalca, koji su u nastavku utakmice zaigrali ofanzivnije. Samo minut kasnije Radojičić je izašao pred golmana, ali je slabo šutirao u ruke Raičevića. U 68. minutu Viškovac je preko leve strane ušao u kazneni prostor srpskoligaša sa „Čika Dače“ i šutirao pored gola. Najpovoljniju šansu gosti su prospustili u 74. minutu kada je Grbović promašio nezaštićenu mrežu.

Po završetku generalne probe zamolili smo trenera Čapljića da za KGsport.info oceni tok priprema i izglede Radničkog 1923 u nastavku prvenstva.

Ono što smo planirali u ovim pripremama smo i uradili. Od igrača koje imamo na raspolaganju, jer nismo mogli nove da registrujemo, pokušali smo da napravimo najbolje što možemo. Iako smo imali i problema, ne mogu da budem nezadovoljan, jer su igrači ispunili ono što smo tražili. Mislim da smo trkački, ali i taktički dosta dobro spremni za nastavak prvenstva. Realizacija, koja je danas izostala, doći će na svoje mesto. Najvažnije je da imamo pristup i zalaganje, kao i odnos igrača prema igri na terenu, a biće i golova kada krene prvenstvo. Ja sam optimista da ćemo uspešno završiti sezonu – rekao je trener Vlado Čapljić posle današnje generalne probe Radničkog 1923.

Optimizam vlada i među igračima. To nam je preneo, pored kapitena Spalevića, jedan od najiskusnijih u redovima kragujevačkog srpskoligaša Ljubo Nenadić.

Mislim da smo dobro odradili pripreme. Prihvatili smo zahteve šefa stručnog štaba, a očekuje nas teška sezona, pa smo morali dodatno da se pripremamo, posebno kada je u pitanju fizička sprema. Očekujem da će u nastavku prvenstva Radnički igrati bolje i za nijansu biti uigraniji u odnosu na prethodnu polusezonu, iako ulazimo bez pojačanja.

Na startu prolećnog dela imamo susret u Požegi i mislim da ćemo uspeti da se Slogi revanširamo, jer nam je uzela bod ovde na „Čika Dači“. To će biti i mala prekretnica za nas i mislim da ćemo taj susret rešiti u našu korist. Dobro smo radili i verujem da ćemo zadržati prvo mesto i povratiti prvoligaški status jer to Radnički zaslužuje – ocenuje iskusni bek Ljubo Nenadić.

RADNIČKI 1923 – METALAC (GM) 0:0

Stadion: „Čika Dača“.
Sudija: Marko Srećković.
Pomoćnici: Marko Živković, Pavle Vasilijević (svi iz Kragujevca).

RADNIČKI: Raičević, Matejević, Nenadić, Petrović, Marković, Krasić, Stanković, Vidović, Spalević, B. Miljuš, Lukić. Igrali su još: Najdanović, Aleksijević, Živanović, Ilić, Ivković, Gavrović, B. Andrić, Đ. Anrić, Aleksić, Varjačić, D. Miljuš.

METALAC: Kostić, Jočović, Dopuđa, Lukačević, Koraksić, Veskovac, Martinović, Rovčanin, Kruševac, Grbović, Nikolić. Igrali su još: Minić, Drecun, Radojičić.

Susretima 16. kola Srpske lige „Zapad“ narednog vikenda nastavlja se prvenstvo. Radnički 1923 je gost Slogi u Požegi, a Šumadija 1903 na Bubnju dočekuje ekipu Mihajlovca.