Radnički srušio Spartak u dramatičnom finišu

rk-radnicki

Golom Dejana Pralice, 13 sekundi pre kraja utakmice, rukometaši Radničkog stigli su do prvog trijumfa u plej-ofu ove sezone. Kragujevčani su u hali “Jezero“ savladali vrlo dobru ekipu Spartak Vojputa sa 25:24 (14:13).

Radnički je odlično otvorio utakmicu sa 2:0 već u prvom minutu i do 10. minuta bio u vođstvu (5:4). Gosti su držali rezultatski priključak, ne dozvolivši domaćinu da realizuje veću prednost od dva gola.

U 13. minutu Subotičani su sa dva vezana pogotka Veselina Jelića stigli do prvog vođstva na meču (5:6).

Zahvaljujući golmanu Dušanu Petroviću, koji je zaustavio dva uzastopna sedmerca polovinom drugog poluvremena, Radnički je zadržao minimalnu prednost od 9:8, a na odmor otišao sa vođstvom od 14:13.

U nastavku se igralo gol za gol. U 42. minutu Vojput je vezao dva gola i poveo po treći put na meču, preko najboljeg strelca ekipe Županjca (19:20).

Usledio je paklen finiš. Šmigić je doneo izjednačenje Radničkom, ali je u naredna dva minuta Vojput preokrenuo na 22:24. Činilo se da će bodovi ponovo iz “Jezera“. Međutim, na 23:24 smanjio je Bosić, a sa tim rezultatom se ušlo u poslednjih pet minuta. U 56. minutu reprezentativac Gugleta je doneo izjednačenje (24:24).

U poslednjim trenucima meča istakli su se golmani Dušan Petrović sa jedne i Radulović sa druge strane. Vojput je svoj poslednji napad odigrao ishitreno i izgubio loptu, dok je Radnički preko Pralice, 13 sekundi pre kraja, stigao do važne pobede 25:24.

Ujedno, Dejan Pralica je bio najefikasniji igrač na utakmici sa šest golova. Gugleta je postigao jedan manje. Kod gostiju, Jelić i Đekić su se po pet puta upisali u strelce.

Radnički je tako stigao do prvog trijumfa u plej-ofu. Izabranici trenera Nedeljka Vučkovića naredne subote gostuju beogradskom Partizanu.