Radnički u 90. minutu do prvog boda! (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog 1923 u drugom kolu Superlige, ne tako lepom, ali požrtvovanom igrom sa dosta trčanja, u nadoknadi vremena došao do izjednačenja protiv čvrste ekipe Novog Pazara 1:1 (1:0).

Na stadionu u Kragujevcu sunčanog popodneva pred vikend, dok je Čika Dača u jeku „popravke“  tribina, navijači su morali da se zbiju na one „čitave“ –  južnu i zapadnu stranu. Ne tako velika poseta kako se očekivalo, ali ni loša, ipak je bila dovoljna da se u naodknadi vremena osvoji vrlo važan bod protiv neugodne ekipe Novog Pazara.

Novi Pazar je potpuno promenio ekipu ove sezone, sa samo par igrača iz prve postave od prošle godine, veoma čvrst i visok pozadi, brz po bokovima, i jak u napadu sa odličnim Raščićem, vrlo je lako mogao da osvoji celokupan plen u Kragujevcu.

Od prvog sudijskog zvižduka gosti su krenuli čvrsto u nameru da prvi postignu pogodak, ali su domaći uzvratili stalnim napadima. Radnički je napadao uglavnom po desnoj strani gde su bili raspoloženi Pavlović i Milošković, dok je leva strana sa povučenim Ristićem bila manje opasna po gostujući gol.

U 7. minutu prva ozbiljna šansa za domaće, Mutavđić je iz neposredne blizine zahvatio loptu glavom i sproveo je u sam ugao gola, ali je golman gostiju sjajnom paradom uspeo da izbaci loptu u korner.  Dva minuta kasnije, Ristić šutira fantastično iz slobodnog udarca iz velike daljine veoma precizno ali je golman Pazara ponovo na mestu.

U 14. minutu domaći su možda bili i oštećeni, lopta je pogodila visoko podignutu ruku jednog igrača Pazara u šesnaestercu, ali sudija Darko Bogdanović iz Kraljeva je samo odmahnuo rukom.

U 17. minutu Bogunović je povukao po desnoj strani i odlično centrirao, a u šesneastercu je loptu glavom zahvatio Raščić i matirao Čančarevića za 1:0. Šok za domaće, veoma rano primljen gol i veliki problemi za domaće.

Nakon gola, Pazarci se zatvaraju i čekaju šansu iz kontre za drugi gol. Utakmica je dosta „usporila“ nakon gola, a u 27. minutu odlična šansa Simovića koji iskosa sa leve strane šutira, ali lopta odlazi pored gola. Radnički je napadao i imao je do 30. minuta već šest kornera.

U 40. minutu jedna od malobrojnih šansi za goste. Nakon kornera i loše intervencije Čančarevića, lopta dolazi do Raščića, koji iz neposredne blizine loše zahvata loptu koja odlazi preko gola.

Pred sam kraj prvog poluvremena, u redovima domaćih se videla nervoza, konstantni napadi i akcije ali lopta nije htela u gol.

U drugom poluvremenu nastavlja se jak pritisak Radničkog, ali lopta prelazi preko noge Ristiću, Mutavdžiću… U 54. fenomenalna šansa za goste, na asistenciju Bogunovića potpuno sam pred golom bio je Rnić, ali je Čančarević spasao siguran poraz.

U 66. minutu fantastična prilika za domaće, Spalević je dobro sačuvao loptu i prosledio je Mutavdžiću koji je izašao na par metara od gola, oči u oču sa golmanom Đogatovićem, ali je slabo šutirao i razočarao sve prisutne. Nakon tog promašaja očekivala se kazna gostiju.

69. minut sa sobom nosi isključenje Darka Damjanovića, koji je već imao žuti karton,a drugi je dobio zbog zadržavanja vremena i čuvanja rezultata.  Kragujevčani su u tim momentima slali visoke lopte napred, međutim stameni trio štopera Pazara je sa lakoćom odbijao te napade.

Sedam minuta kasnije Milošković je imao fantastičnu šansu, kada nije  uspeo nakon centaršuta Spalevića da zahvati loptu na drugoj stativi i pogodi prazan ugao gola gostiju.  U tim momentima lopta je bila u posedu domaćih, a kako je i trener Pazara, Dragoljub Bekvalac rekao, činilo se da je Radnički imao “ jedan napad u trajanju od 30 minuta“.

U sekundi koja označava kraj 92. minuta, nakon kornera koji je izveo Pejčić, koji je zamenio umornog Ristića u izvođenju prekida, Miloš Tintor glavom zakucava loptu pod prečku gostiju na opšte oduševljenje na stadionu, za prvi gol Radničkog u sezoni i prve bodove ove godine.  1:1

Ovaj pogodak je šokirao goste koje je još dva minuta sudijske nadoknade delilo od osvajanja tri boda u Kragujevcu, ali je Radnički, pre svega srčanošću i trčanjem, ali i šansama zaslužio gol, koji je vrlo lako mogao da se desi i ranije tokom utakmice.

FK Radnički 1923 – FK Novi Pazar 1:1 (0:1)

Stadion: „Čika Dača“.
Gledalaca: 4.000.
Sudija: Darko Bogdanović (Kraljevo).
Pomoćnici: Vladimir Jovanović i Petar Davidović (obojica iz Čačka).
Žuti kartoni: Ristić, Kosorić, Spalević, Pavlović, Pejčić (Radnički 1923), Mujdragić, Ristović, Damjanović, Vusljanin, Bogunović, Jakovljević, Raščić (Novi Pazar).
Crveni karton: Sead Brunčević (predstavnik Novog Pazara) u 39. minutu, Damjanović (Novi Pazar) u 69. minutu (drugi žuti karton).
Strelci: 0:1 Raščić 17, 1:1 Tintor u 90+2 minutu.

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Ristić, Tintor, Kosorić, Mutavdžić, Obrovac, Svojić (od 46. Pejčić), Milošković (od 77. Zoranović), Simović  (od 60. Varjačić), Spalević.

NOVI PAZAR: Đogatović, Rnić, Lotinac, Mujdragić, Jakovljević, Vusljanin, Bogunović (od 64. Popin), Ristović (od 46. Hadžibulić), Alivodić, Damjanović, Raščić (od 89. Đoković).