Radnički ubedljiv protiv Bora, Šumadija upisala treći uzastopni poraz

kosarka

U okviru 14. kola Prve ženske košarkaške lige Srbije kragujevački klubovi ostvarili su polovičan učinak. Dok je Radnički očekivano i bez većih problema slavio protiv Bora u Kragujevcu, Šumadija je na gostovanju niškom Studentu upisala deveti prvenstveni poraz.

Košarkašice Radničkog nisu imale dostojnog rivala u poslednjeplasiranoj ekipi Bora, koja je u hali „Gordana Goca Bogojević“ deklasirana sa 85:49 (17:8, 29:13, 26:17, 13:11).

Kragujevčanke su već nakon prvih dvadeset minuta igre imale nedostižnih 25 poena prednosti, pa su u nastavku rutinski „overile“ pobedu. Bojana Stevanović je sa 18 poena bila najefikasnija akterka susreta, 15 poena postigla je Jelena Trifunović, dok je sjajnu rolu imala Sara Milošević sa 14 poena, 16 skokova i 7 asistencija, uz čak 35 indeksnih poena. Kod gošći se istakla Nikpaljević sa 23 poena.

Za razliku od košarkašica Radničkog koje su prekinule niz od pet uzastopnih poraza, kragujevačka Šumadija je upisala treći vezani neuspeh, ovaj put na gostovanju niškom Studentu – 47:57 (11:16, 17:8, 15:15, 4:18).

„Šumadinke“ nisu najbolje otvorile meč, pošto je domaćin posle prvih deset minuta imao pet poena prednosti (16:11), ali su se u drugoj četvrtini konsolidovale i na odmor otišle sa četiri poena prednosti – 28:24. Gošće iz Kragujevca uspele su da sačuvaju tu prednost do ulaska u poslednju deonicu, kada je usledio pravi potop.

Imale su košarkašice Šumadije „plus šest“ u 32. minutu i činilo se tada da će odneti dva boda iz Niša, ali su domaće košarkašice neverovatnom serijom od 16:0 u potpunosti preokrenule tok utakmice u svoju korist i na kraju slavile sa 57:47.

U pobedničkom timu Tanja Ćirov je sa 14 poena bila najefikasnija, 11 je ubacila Milena Vukićević, a po 10 Emilija Stojanović i Maja Živković. Kada je u pitanju ekipa Šumadije, Kristina Milošević je postigla 16 poena, dok je Jelena Prvulović ubacila 10.

Već za vikend na programu su utakmice 15. kola, gde će kragujevački klubovi imati izuzetno teške rivale. Šumadija će ugostiti trećeplasirani Vršac, dok košarkašice Radničkog gostuju četvrtoplasiranoj Vrbas Medeli.