Radnički ubedljiv protiv zonaša Šumadije

Fudbaleri Radničkog 1923 savladali su danas na Čika Dači lokalnog zonaša Šumadiju 1903 sa 3:0 u prijateljskoj utakmici u okviru priprema za subotnji susret u Kuli protiv Hajduka.

Ekipa trenera Slavenka Kuzeljevića dominirala je tokom svih 90 minuta i stvorila veliki broj prilika od kojih su tri realizovane.

Radnički je došao u vođstvo u 28. minutu utakmice preko Miloškovića, posle odličnog prodora i centaršuta Rajovića, koji se nalazi na probi.

U finišu prvog poluvremena kragujevački superligaš je udvostručio prednost a strelac je bio Zoranović, na asistenciju Pejčića.

U drugom poluvremenu se situacija nije menjala iako je šef stručnog štaba Kuzeljević izmenio celu postavu. Tako je Kosorić dobio šansu na desnom beku, a Radosavljević na poziciji veznog igrača.

Ivan Petrović je u 57.minutu pogodio stativu udarcem sa preko 20 metara, a par minuta kasnije dobru priliku je propustio i Mutavdžić.  Konačan rezultat je postavio sve bolji Miljan Mutavdžić udarcem glavom posle centaršuta Zoranovića. Jedinu priliku za Šumadiju je imao njihov najbolji igrač Miloš Jovanović, ali je njegov udarac završio pored gola.

Sve u svemu, trener Kuzeljević je mogao da proveri formu svih igrača na koje računa na teškom gostovanju u Kuli.

FK Radnički 1923 – FK Šumadija 1903 3:0 (2:0)

Stadion: Čika Dača.