Radnički uhvatio priključak sa vrhom tabele

stevanovicOdbojkaši Radničkog savladali su ekipu novosadske Vojvodine u drbi meču 5. kola Viner Štediša Super lige sa 3:2 (25:19, 16:25, 25:16, 17:25, 15:9), posle dva časa igre. Kragujevčani su slavili u taj-brejku i tako došli do veoma važne pobede, koja im omogućava da održe korak sa vodećim ekipama na tabeli.

Viđen je veoma interesantan meč u Novom Sadu, pun oscilacija i na jednoj i na drugoj strani, a odluka je pala u taj-brejku, koji je pripao Kragujevčanima.

Prvi set je pripao gostima, koji su odlučujuću prednost stekli u završnici seta (21:13) i rutinski priveli ovaj period kraju (25:19). Kragujevčani su bili bolji u bloku, uz solidnu realizaciju napada (50%).

Drugi period donosi izmenjenu sliku. Vojvodina je od samog starta ove deonice diktirala ritam, imala ubedljivih 16:9 na drugom tehničkom tajm-autu, što je bilo dovoljno da „uzme“ ovaj set sa 25:16. Ovaj put su domaći apsolutno dominirali u bloku (odnos 9:1), uz odličnu efikasnost u napadu (58%).

Treći set završen je identičnim rezultatom kao i drugi, samo ovaj put u korist odbojkaša Radničkog. Trener Matić je napravio par dobrih izmena, prodrmao ekipu, pa su Kragujevčani uspeli da reše ovu deonicu u svoju korist (25:16). Gosti su u ovom setu bili bolji u svim elementima igre od Novosađana, počev od bloka, preko realizacije napada, pa do prijema.

Početak četvrtog seta donosi rezultatsku neizvesnost. Radnički je sa vođstvom od 8:7 otišao na prvi tehnički tajm-aut, ali su se posle toga domaći razbudili, došli najpre do tri poena prednosti (16:13), a onda i pet poena viška (21:16), što su uspešno pretočili u konačnih 25:17. Nešto bolji servis i prijem ekipe Vojvodine napravili su razliku u ovom periodu.

Odlučujući tek-brejk u potpunosti je pripao odbojkašima Radničkog. Pobednik je maltene bio poznat posle vođstva Kragujevčana od 12:7. Na kraju, bilo je 15:9 za goste, koji su tako došli do dva važna boda.

Najveći doprinos pobedi Radničkog dali su Uglješa Ilić sa 18 i Lazar Ćirović, koji je zabeležio 15 poena, uz čak 6 asova. Kod Novosađana odlična partija Luburića sa 2o poena, dok je Mihajlo Stanković zabeležio 13.

Velika pobeda za tim Dejana Matića, kome naredne nedelje predstoji derbi meč sa Partizan Vizurom u „Jezeru“.

Vojvodina NS seme – Radnički 2:3 (19:25, 25:16, 16:25, 25:17, 9:15)