Radnički zabeležio prvu „trojku“ na Bubnju (FOTO)

Fudbaleri Šumadije i Radničkog pre početka susreta na Bubnju

Posle sedam godina u komšijskom derbiju na Bubnju bivši kragujevački prvoligaš Radnički 1923 ponovo je bio bolji za gol i osvojio važne bodove u trci za prvo mesto i povratak u viši rang. Savladao je Šumadiju 1903 sa 2:1, a pobedonosni pogodak postigao je Darko Spalević u 76. minutu.

Susret kragujevačkih srpskoligaša izazvao je veliko interesovanje ljubitelja fudbala, koji su popunili južnu i zapadnu tribinu stadiona na Bubnju. Uz bučno navijanje, obe ekipe pokazale su zavidan nivo borbenosti.

Pune tribine na BubnjuPred rekordnim brojem gledalaca na Bubnju bodovi su pripali „gostima“

Posle slabijeg starta i poraza u Mihajlovcu, Šumadija 1903 je želela da na svom stadionu zabeleži prve bodove u novoj sezoni, a Radnički 1923 da dokaže da trenutno ima jači tim. Fudbaleri u crvenim dresovima to su i pokazali i od početka susreta krenuli su ofanzivno ka golu Nastića. To im se isplatilo u 15. minutu kada su došli do rezultatske prednosti. Akcija je išla preko leve strane, Krasić je dodao loptu novajliji Andriću, koji je sa linije peterca pogodio mrežu Šumadije 1903.

Pokušali su, potom Lukić sa distance i Gavrović da udvostruče prednost Radničkog, ali su bili neprecizni. Na drugoj strani, domaći tim je zapretio preko Vlašića, Todorovića i Đurđevića, ali bezuspešno, pa je srpskoligaš sa „Čika Dače“ otišao na odmor sa golom prednosti.

Na početku drugog poluvremena fudbaleri Šumadije 1903 su delovali znatno organizovanije u napadu, pa su u 53. minutu uspeli da izjednače. Bila je to akcija preko desne strane, kada je loptu pred gol Radničkog ubacio Đurđević, a novi napadač Šumadinaca Živadinović, inače pojačanje iz lučanske Mladosti, bio je na pravom mestu i pogodio levi donji ugao golmana Milientijevića za 1:1.

U 62. minutu pokušao je Đurđević sa oko 15 metara da preokrene rezultat, ali je njegov udarac zaustavio golaman Radničkog 1923. Na drugoj strani, samo što je ušao u igru Varjačić je iz povoljne situacije sa desne strane šutirao pored gola Nastića.

Pritisak Radničkog 1923 materijalizovan je drugim pogotkom u 76. minutu. Jedan od najboljih aktera meča na Bubnju Đorđe Andrić prošao je po levoj strani i poslao loptu na drugu stativu, gde se našao iskusni Darko Spalević i glavom loptu poslao u mrežu za 2:1 i pobedu srpskoligaša sa „Čika Dače“.

Darko Spalevic i Djordje Andric, strelci za RadnickiDarko Spalević i Đorđe Andrić doneli pobedu Radničkom

Posle utakmice treneri obe ekipe bili su saglasni da je Radnički 1923 zasluženo, ali teško došao do bodova.

Mislim da smo još u prvom poluvremenu mogli da rešimo pitanje pobednika, ali rekao sam i pre ovog susreta da je teško igrati protiv komšija sa Bubnja. Ovo je nova ekipa koja se tek uigrava i moramo da budemo zadovoljni ovom pobedom, posebno rezultatom, jer već u sledećem kolu imamo težak susret sa Jošanicom na našem stadionu. To je čvrsta i agresivna ekipa, ali mi uvek idemo na pobedu – rekao je za KG Sport Radovan Radaković, trener Radničkog 1923.

Trener Šumadije 1903 Igor Tufegdžić priznao je da je Radnički 1923 bio bolji u prvom poluvremenu.

Uspeli smo u drugom poluvremenu da smognemo snage i izjednačimo, iako su moji  igrači ušli u ovu utakmicu sa dosta respekta prema našem komšiji. Mislim da je Radnički zaslužno došao do pobede i da je rezultat ovog međusobnog duela realan. Nama je ovo drugi poraz na startu i pokušaćemo da u narednom kolu odigramo što bolje, kako bi se iz Šapina vratili neporaženi – rekao nam je trener srpskoligaša sa Bubnja posle poraza od Radničkog 1923.

Treba reći da se u Srpskoj ligi „Zapad“  prvi put na Bubnju pojavio četvrti sudija, a tu funkciju obavila je Kragujevčanka Marina Višnjić.

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Ljujić, Marić (Knežević), Vlašić, Ljubisavljević, Dobrić, Todorović, Đurđević, Đukić, Živadinović (Đorić), Urrošević (Milosavljević).

RADNIČKI 1923: Milentijević, Matejević, Nenadić, Ilić, Petrović, Vidović, Miljuš (Spalević), Krasić, Andrić, Gavrović (Ivković), Lukić (Varjačić).

Fudbaleri Radnicko zahvaliliFudbaleri Radničkog se posle meča zahvalili navijačima na podršci

U narednom kolu fudbaleri Radničkog u subotu na „Čika Dači“ dočekuju Jošanicu iz Novog Pazara, a Šumadija 1903 gostuje u Šapinama, gde se sastaje sa istoimenom ekipom.