Radničkom bod iz Lazarevca

U meču 32. kola Prve lige, fudbaleri Radničkog igrali su nerešeno 1:1 sa ekipom Kolubare u Lazarevcu. Na jednom od najtežih gostovanja, kragujevački tim je došao u vođstvo golom Miloša Tintora u 41. minutu. Kolosalnu priliku da poveća prednost Radnički je imao nekih 20 minuta kasnije, kada je golman domaćih Ružić uspeo da zaustavi udarac Spalevića. Kolubara je do izjednačenja došla u 71. minutu, kada je posle kornera najprisebniji bio Stojanović i udarcem glavom pogodio mrežu Čančarevića, za bod koji Lazarevčanima produžava nadu da je moguć opstanak u prvoligaškom društvu. Na drugoj strani, Kragujevčani su ostali na drugom mestu na tabeli, sada sa tri boda prednosti u odnosu na trećeplasirani Novi Pazar.

Do kraja prvenstva, Radničkom tokom predstojećeg vikenda sledi duel sa Bežanijom u Beogradu, dok će u poslednjem kolu, u sredu 15. juna dočekati BASK. Jedna pobeda iz preostala dva meča i teoretski vraća Radnički u elitni rang takmičenja, u koji će kako sada stvari stoje, najverovatnije i Novi Pazar, s obzirom da se najavljuje odustajanje BASK-a od igranja u Superligi.