Radničkom gradski derbi i drugo mesto

Odbojkašice Radničkog zabeležile su večeras važnu pobedu u gradskom derbiju sa ekipom Kraguja, rezultatom 3:1, po setovima 25:22, 25:23, 24:26 i 25:11.

Gradski derbi je doneo ono što se od njega i očekivalo – odličnu borbu, kvalitetnu odbojku i rezultatsku neizvesnost, a na kraju su se radovale odbojkašice Radničkog.

Izabranice Mirka Ristovića su vrlo tesnim rezultatom dobile prva dva seta (25:22 i 25:23) i kada se činilo da će upisati nova tri boda na svoj konto, odbojkašice Kraguja su uložile i poslednje atome snage u trećem setu i dobile ovu deonicu sa 26:24, učinivši ovaj meč neizvesnijim.

Međutim, to je bilo sve što je ekipa Dragana Mratinkovića uspela da pruži večeras, pošto su četvrti set odbojkašice Radničkog lagano i ubedljvo dobile sa 25:11, i na taj način, posle poraza Crnokose od Smeča, stigle do toliko željenog drugog mesta na tabeli.

Odbojkašicama Kraguja ovo je bio četvrti poraz u sezoni, tako da sada sa 33 boda dele treće mesto na tabeli sa Crnokosom, iza Smeča sa 41 i Radničkog sa 36 bodova.

U narednom kolu odbojkašice Radničkog očekuje još jedan gradski derbi, ovog puta sa prvoplasiranim Smečom, dok će Kraguj dočekati ekipu MD Zrenjanina.