Radničkom pripao gradski derbi sa Šumadijom

Prvi ovosezonski gradski derbi Kragujevca pripao je košarkašicama Radničkog.

Izabranice Darka Jakovljevića slavile su kao nominalni domaćini u hali „Gordana Bogojević“ rezultatom 62:59 (19.14, 14:18, 15:13, 14:14). Radnički je zabeležio sedmi trijumf i osamostalio se na trećem mestu tabele, dok je Šumadija sa skorom 3-7 na 9. poziciji.

U punoj hali i sportskoj atmosferi viđena je odlična, prava prvenstvena utakmica. Gošće su nešto bolje otvorile meč, ali je domaćin prvih deset minuta završio sa pet poena prednosti (19:14). Naredna četvrtina donela je rezultatsku klackalicu, a sredinom treće deonice Radnički je stigao do devet poena prednosti (41:32).

Početkom poslednje deonice Šumadija stiže na poen minusa (48:47), potom i do vođstva (49:48). Možda i ključni period meča bio je period posle vođstva Šumadije, pošto je domaći tim serijom 9:0 stigao do 57:49 u 35. minutu. Šumadija je u finišu meča prišla na jedan poen zaostatka (59:58), i uz nekoliko promašenih penala u finišu dozvolio Radničkom da stigne do 62:59. Pokušale su gošće dva puta da izjednače, ali su šutevi bili neprecizni.

Najefikasnije u domaćem timu bile su Milić sa 17, Katić sa 13, Prvulović sa 10 i Jovanović, koja je kapitenski odigrala meč i uz devet poena napravila čak 20 skokova. Kod gošći jedina dvocifrena bila je Hristina Marjanović sa 19 poena, devet je dodala Živadinović, a po sedam Marković i Ostojić.

Radnički je u narednom kolu slobodan, dok Šumadija dočekuje Jagodinu.

Izvor: kosarka24.com