Bojan Radovanović obradovao Bresničane

radovanovic
Bojan Radovanović je svojim pogotkom doneo Slaviji važne bodove u borbi za opstanak

U 22. kolu Zone „Morava“ fudbaleri Slavije osvojili su važne bodove u borbi za izlazak iz grupe ekipa koje se bore za opstanak u ligi. Posle remija u Tutinu u prethodnom susretu, Besničani su danas odigrali sa više motiva od Orlovca iz Mrčajevaca i zasluženo slavili pogotkom mladog Bojana Radovanovića u 15. minutu. Sa četiri osvojena boda za četiri dana izabranici trenera Vladice Radovanovića popravili su bodovni saldo i priključili „zlatnoj sredini“ na tabeli.

Hladno vreme i sitna kiša, koja je padala u toku celog susreta, nisu smetali igračima Slavije da prikažu bolju igru od Mrčajevčana, koji su visoko plasirani na trečem mestu. Interesantno je da su Bresničani slavili i kao gosti u prvom susretu sa Orlovcem sa 3:2. Ovog puta postignut je samo jedan pogodak, koji je odlučio pobednika. Gol odluke pao je u 15. minutu posle prvog ozbiljnijeg napada i udarca na gol, a u listu strelaca upisao se najmlađi igrač u redovima domaćina dvadesetogodišnji Radovanović.

Posle kontra napada, Nikola Vukomanović je proigrao mladog vezistu Slavije, koji je ušao u protivnički šesnaesterac i iskosa sa desne strane precizno šutirao. Lopta upućena po zemlji pogodila je desnu stativu golmana gostiju  Miloša Nikolića i na radost domaćina završila u mreži. Samo sedam minuta kasnije zonaš iz Mrčajevaca imao je veliku šansu za izjednačenje, ali je mladi Antonije Ljubičić sa ivice peterca traljavo šutirao pored gola. To su bila i ukupno dva udarca u prvom poluvremenu, po jedan na obe strane na današnjoj utakmici u Bresnici, koji je odigran pred svega pedesetak  pokislih gledalaca.

Treba napomenuti da su obe ekipe nastupile u nekompletnim sastavima i „tankom klupom“ zbog kartona i povreda. U redovima Slavije nije bilo Slobodana Živića, koji je kažnjen sa tri meseca zabrane igranja zbog ekcesa, koji je napravio na izgubljenoj utakmici sa Slobodom iz Čačka na svom terenu (1:2). Pa i pored toga, domaći tim je u nastavku posle odmora odigrao ofanzivnije i imao prilike i za ubedljiviju pobedu.

U 48. minutu Miloš Simić, jedan od najiskusnijih u redovima Slavije, posle centaršuta sa desne strane sa pet metara pogodio je golmana i odbijena lopta završila je preko gola. Isti igrač u 60. minutu za malo nije stigao da ubaci u mrežu kratko odbijenu loptu  od golmana gostiju Nikolića, posle šuta Lazara Kovačevića.  Desetak minuta kasnije iz povoljne pozicije, posle asistencije Simića, Kovačević je šutirao jako, ali je prebacio gol.

Gosti iz Mrčajevaca, od kojih se više očekivalo, obzirom na plasman, nisu uputili ozbiljniji udarac na gol Nikole Petrovića.

SLAVIJA – ORLOVAC 1:0 (1:0)

Igralište: U naselju Bresnica.
Gledalaca: 50.
Sudija: Filip Mirković.
Pomoćnici: Dušan Arsović, Stefan Gačić (svi iz Gornjeg Milanovca).
Strelac: Radovanović u 15. minutu.
Žuti kartoni: Petrović (Slavija), Simić, N. Nikolić, Prodanović (Orlovac).

SLAVIJA: Petrović, Vasović, Todorović, Ilić, Bubanja, Sretković, Radovanović (Beljić), Vukomanović, M. Simić (Pavlović), Dimitrijević, Kovačević.

ORLOVAC: M. Nikolić, Aleksić, D. Simić, Pavlović (Terzić), Vasilić, N.Nikolić, Stakić, Sedlarević, Ljubičić, Popović, Prodanović.

IGRAČ UTAKMICE: Bojan Radovanović (Slavija)

U ostalim susretima 22. kola Zone „Morava“ postignuti su sledeći rezultati: Karađorđe (R) – Arsenal 2:1, Polet (T) – Braća Vuković1:0, Jošanica – Sloboda 1:0, Bane – Tutin 1:2, Omladinac – Dragačevo 2:4, Trepča – Ovčar 3:0. Posle današnje pobede Slavija je poboljšala bodovni saldo i sa 27 bodova, koliko ima Arsenal na osmom, zauzela devetu poziciju na tabeli, a u vođstvu je Jošanica sa 44 ili bodom više od čačanske Slobode.

U narednom kolu Slavija je gost četvrtoplasiranom Dragačevu u Guči, a Arsenal dočekuje „fenjeraša“ Polet iz Trbušana.