Rampa za „građevinarke“ na Bubnju

POBEDA ZA JELENU: Fudbalerke Šumadije 1903 (Foto: ŽFK Šumadija 1903 FB)

Fudbalerke kragujevačke Šumadije 1903 napravile su pravi podvig, pošto su u utakmici 10. kola Prve lige Srbije savladale Rad, trenutnog lidera i ekipu koja do ove utakmice nije osetila gorčinu poraza. „Šumadinke“ su slavile rezultatom 2:1 (1:0) zahvaljujući golovima Biljane Ilić, a ovu pobedu posvetile su svojoj saigračici Jeleni Miloradović, koja je nedavno doživela težak prelom noge na utakmici sa Kolubarom.

Mladi kragujevački tim napravio je pravi podvig savladavši tim sa Banjice, koji ove sezone igra brilijantno i nalazi se pred vratima Super lige. Ipak, silno motivisane izabranice trenera Voje Mladenovića odigrale su i iznad granica svojih mogućnosti, zbog čega su na kraju nagrađene sa tri boda.

Nije bilo puno prilika u prvom delu igre. Vredi zabeležiti sjajan pokušaj Ivane Arsenijević iz slobodnog udarca skoro sa centra, kada je lopta udarila o prečku i odbila se preko gola.

Nekoliko trenutaka kasnije Šumadija 1903 stiže do vođstva. Tamara Jurišević je sjajnom loptom u prostor izbacila Bojanu Ilić, koja je spretno reagovala između golmana Rada Jelice Todorović i Une Miljković, ubacivši loptu u mrežu za vođstvo svog tima.

Kolosalnu priliku za izjednačenje gošće su propustile u 60. minutu, kada je prvo Suzana Tanasković pogodila stativu, a lopta se odbila do Nevene Mičić, koja prebacuje prazan gol. Pripretila je potom Šumadija preko Ivana Lazić i Tamare Jurišević, ali je oba puta odlično intervenisala Jelica Sretenović.

U 71. minutu Kragujevčanke su duplirale prednost. Loše postavljenu ofsajd zamku gošći iskoristila je Biljana Ilić, koja je postigla svoj drugi gol na utakmici i tako, činilo se, „overila“ pobedu svog tima.

Međutim, samo šest minuta kasnije velika neopreznost Jovane Bošković, koja je igrala rukom u svom šesnaestercu, dovela je u pitanje konačan ishod meča. Dosuđeni jedanaesterac za Rad u gol je pretvorila Nevena Mičić i tako produžila nadu svom timu da može makar do boda na ovom gostovanju.

Ipak, „Šumadinke“ su izdržale do kraja i slavile veliku pobedu nad liderom, koju su posvetili svojoj saigračici Jeleni Miloradović.

ŽFK ŠUMADIJA 1903 – ŽFK RAD  2:1 (1:0)

Stadion: „Bubanj“
Gledalaca: 50
Sudija: Aleksandra Nedeljković (Topola)
Strelci: B. Ilić u 39. i 71. minutu za Šumadiju 1903, Mičić u 77. iz penala za Rad.

ŽFK ŠUMADIJA 1903: Pantić, A. Milenković, Mijatović (od 15. I. Lazić), Štimac, Arsenijević, Živković, B. Ilić, Jurišević, Velikić, An. Milenković Bošković.

ŽFK RAD: Todorović, Savić (od 50. Pantović), Miljković, Babić, J. Polić, Tanasković, Milenković, Civrić, Mirčetić, Simić (od 55. Mičić), Ćorluka.

Uspešne su ovog vikenda bile i fudbalerke Trijumfa, koje su slavile na gostovanju u Šapcu protiv domaće Mačve sa minimalnih 1:0. Gol odluke postigla je Jelena Stojimirović u 30. minutu.

Posle deset odigranih kola u vođstvu je i dalje ekipa Rada sa 25 bodova, Trijumf je drugi sa 19, ali i sa utakmicom manje, treće mesto zauzima ekipa Lavice Dubočica iz Leskovca sa 18, dok je Šumadija 1903 četvrta sa 16 sakupljenih bodova.

U narednom kolu Šumadija 1903 gostuje Kolibriju, a Trijumf ekipi Lavice Dubočica. Sastaju se još i Jagodina – Mačva i Rad – Polet.