Raspucani Ekonomac

Na više nego ubedljiv način kragujevački Ekonomac došao je do deventaeste uzastopne pobede u Prvoj futsal ligi Srbije. Izabranici Predraga Rajića večeras su protutnjali Pirotom, pošto su slavili protiv istoimenog domaćina sa 12:2 (5:1).

„Studenti“ su poveli već u prvom minutu golom Rajčevića, ali je domaćin odmah potom izjednačio preko kapitena Bojana Kostića. Ipak, rezultatski egal nije dugo trajao, budući da je Tales u 4. minutu ponovo doveo goste u vođstvo, a samo minut kasnije u strelce se upisao i Marko Pršić za 3:1.

Do odlaska na odmor Ekonomac je preko mladog Digića i Brazilca Igora dodatno uvećao prednost, da bi u 24. minutu ekipa Pirota smanjila na 5:2. Strelac je ponovo bio Bojan Kostić.

Od tog trenutka Kragujevčani ubacuju „u petu brzinu“ i uspevaju da do kraja utakmice postignu još sedam golova. Posebno efektan bio je gol Pršića petom u 30. minutu, a podjednako lep bio je i pogodak mladog Stojčevskog dva minuta kasnije.

PIROT – EKONOMAC  2:12 (1:5)

PIROT
Dvorana: „Kej“
Gledalaca: 200
Sudije: Dejan Stajić (Vranje), Goran Radulović (Prokuplje)
Strelci: 0:1 Rajčević u 1, 1:1 B. Kostić u 2, 1:2 Tales u 4, 1:3 Pršić u 5, 1:4 Digić u 13, 1:5 Igor u 15, 2:5 B. Kostić u 24, 2:6 Stojčevski u 26, 2:7 Igor u 28, 2:8 Pršić u 30, 2:9 Stojčevski u 32, 2:10 Rajčević u 35, 2:11 Vasić u 37, 2:12 Milosavljević u 39. minutu.
Žuti karton: Borisov (Ekonomac)
Nagomilavanje prekršaja: Pirot 5 (2+3), Ekonomac 8 (6+2)

PIROT: MANČIĆ, PEŠIĆ, PEJČIĆ, B. KOSTIĆ, N. STOJIĆ, Đorđević, Mišić, Penčić, M. Kostić, N. Vasić, D. Stojić.

EKONOMAC: MILANOVIĆ, MATIJEVIĆ, IGOR, RAJČEVIĆ, TALES, Digić, Rnić, Stojčevski, Pršić, Borisov, Antonić, Momčilović, Milosavljević, K. Vasić.

Ekonomac posle devetnaest odigranih kola zauzima čelnu poziciju na tabeli sa maksimalnih 57 bodova.

Sledeći rival popularnih „studenata“ biće novosadski Internacional. Ovaj susret na programu je u petak, 13. aprila, u hali „Jezero“ sa početkom u 19 časova.