Ravnopravna podela bodova

Fudbaleri Radničkog 1923, u okviru drugog kola Prve lige Srbije, igrali su nerešeno u Zemunu protiv domaće ekipe. Radnički je ponovo žestoko krenuo i posle obaranja Karamatića u kaznenom prostoru zemunaca i dosuđenog penala, sigurni realizator bio je Spalević. U 12′ nakon gužve u šesnaestercu naše ekipe, posle izvedenog kornera, Simunović je našao najbolje rešenje i savladao golmana Radničkog, Ðogatovića. Nakon toga kragujevčani kreću ponovo ofanzivno da bi već u 18. minutu Kirovski oborio Karamatića, a sudija svira još jedan penal za našu ekipu. Ovoga puta Maksimović je uzeo loptu i bio precizan sa bele tačke. Radnički je ponovo poveo. I ova radost kragujevčana nije dugo trajala. Zemunci su vrebali svoju šansu. Dobili su je u 29. minutu, kada je nakon izvedenog kornera, Simunović bio najviši u skoku, pa je još jednom savladao Ðogatovića i još jednom poravnao rezultat. Do kraja prvog poluvremena jedino je vredna pomena povreda igrača Zemuna, Stankovića, koji je dobio potres mozga, pa su ga u 38′ kola hitne pomoći odvezla u bolnicu.
_____________________________________
Zemun – Radnicki 1923 2:2 (2:2)
Zemun
Stadion: Gradski
Gledalaca: 2000
Gl. sudija: Obradović Srđan (Jagodina)
Žuti kartoni: Krmar, Nedović, Božović (Radnički 1923), Thierry i Tešić (Zemun).
Strelci: 0:1. Spalević (p) 3′, 1:1. Simunović 12′, 1:2. Maksimović (p) 18′, 2:2. Simunović 29′.
Zemun: Kirovski, Rašović, Blagojević, Thierry, Jovanović, Simunović, Cvetković, Vidić, Vukobrat, Stanković, Tešić.
Radnički 1923: Ðogatović, Božović, Ristić, Tintor, Aleksić, Nedović, Petrović  (Lepović), Karamatić (Opančina), Krmar, Maksimović, Spalević (Kostić).
U drugom delu ponovo je naša ekipa krenula ofanzivno, najviše po  levoj strani ali je odbrana domaćina vešto postavljala ofsajd zamke. Najbolju priliku u drugom poluvremenu imao je Karamatić, kada je u 60. minutu, nakon dodavanja Maksimovića, pogodio prečku. Pokušao je Vlado Čapljić da unese svežinu u igru kada je zamenio Spalevića mladim Kostićem, ali ni ta, kao ni naredne dve izmene, nije donela neku veliku promenu na terenu. Do kraja susreta igra se odvijala na sredini terena.
Pored solidne igre obe ekipe, utakmicu je obeležilo zajednicko navijanje najvatrenijih navijaca Radnickog i Zemuna, Crvenih Ðavola i Taurunum Boys-a. Oni su pružili odličnu predstavu ostalim gledaocima i pokazali su kako se navija za svoj voljeni klub. Po završetku meca igraci Radnickog i Zemuna su ih zajedno pozdravili i zahvalili su im na odličnoj podršci.
Sledeće nedelje u okviru 3.kola Prve lige Srbije fudbaleri Radničkog 1923 dočekuju Srem iz Sremske Mitrovice na stadionu Čika Dača od 17 časova.