Regionalna vaterpolo liga: Radnički startuje sa „Kantride“

Kategorija: Vaterpolo

Upravni odbor Regionalne vaterpolo lige utvrdio je raspored takmičenja A2 lige, na čijem će startu Radnički gostovati jednom od najtrofejnijih hrvatskih klubova, Primorju iz Rijeke, 13. oktobra.

Prvu utakmicu na svom bazenu, Šumadinci će odigrati nedelju dana kasnije, sa novosadskom Vojvodinom, a kragujevačka publika moći će da pogleda i duele sa zagrebačkim Medveščakom (10/11. novembar), Valjevo Gorenjem (24/25. novembar), Zadrom (15/16. decembar) i Budvom (26/27. januar).

Sa druge strane, Radnički gostuje i niškom Naisu (27/28. oktobar), Solarisu iz Šibenika (17/18. novembar), kotorskom Kataru (1/2. decembar), Galebu iz Makarske (12/13. januar) i slovenačkom Koperu (19/20. januar).

Kao što je ranije najavljeno, ligaška faza igraće se jednokružno, kroz 11. kola, posle čega će se formirati grupe za plasman od 1. do 6. i od 7. do 12. mesta. U drugoj fazi, koja će trajati do 9. marta, igraće se pet kola, po prinicipu svako sa svakim, u mestima u kojima se timovi nisu sastajali u prvoj fazi.

Prvoplasirani tim izboriće direktan plasman u A1 ligu, dok će drugi u baraž sa devetoplasiranom ekipom iz višeg ranga.

RASPORED A2 LIGE

1. kolo – 13. 10. 2018.
VK BUDVA – VD KOPER 1958
PRIMORJE EB – KVK RADNIČKI
VK VOJVODINA – GALEB MR
NAIS – ZADAR 1952
MEDVEŠČAK – VA CATTARO
SOLARIS – VK VALJEVO GORENJE

2. kolo – 20. 10. 2018.
VK BUDVA – PRIMORJE EB
VD KOPER 1958 – VK VALJEVO GORENJE
VA CATTARO – SOLARIS
ZADAR 1952 – MEDVEŠČAK
GALEB MR – NAIS
KVK RADNIČKI – VK VOJVODINA

3. kolo – 27. 10. 2018.
SOLARIS – ZADAR 1952
VK VALJEVO GORENJA – VA CATTARO
PRIMORJE EB – VD KOPER 1958
VK VOJVODINA – VK BUDVA
NAIS – KVK RADNIČKI
MEDVEŠČAK – GALEB MR

4.kolo – 10. 11. 2018.
KVK RADNIČKI – MEDVEŠČAK
VK BUDVA – NAIS
PRIMORJE EB – VK VOJVODINA
VD KOPER 1958 – VA CATTARO
ZADAR 1952 – VK VALJEVO GORENJE
GALEB MR – SOLARIS

5. kolo – 17. 11. 2018.
SOLARIS – KVK RADNIČKI
VK VALJEVO GORENJE – GALEB MR
VA CATTARO – ZADAR 1952
VK VOJVODINA – VD KOPER 1958
NAIS – PRIMORJE EB
MEDVEŠČAK – VK BUDVA

6. kolo – 24. 11. 2018.
KVK RADNIČKI – VK VALJEVO GORENJE
VK BUDVA – SOLARIS
PRIMORJE EB – MEDVEŠČAK
VK VOJVODINA – NAIS
VD KOPER 1958 – ZADAR 1952
GALEB MR – VA CATTARO

7. kolo – 01. 12. 2018.
MEDVEŠČAK – VK VOJVODINA
SOLARIS – PRIMORJE EB
VK VALJEVO GORENJE – VK BUDVA
VA CATTARO – KVK RADNIČKI
ZADAR 1952 – GALEB MR
NAIS – VD KOPER 1958

8. kolo – 15. 12. 2018.
VD KOPER 1958 – GALEB MR
KVK RADNIČKI – ZADAR 1952
VK BUDVA – VA CATTARO
PRIMORJE EB – VK VALJEVO GORENJE
VK VOJVODINA – SOLARIS
NAIS – MEDVEŠČAK

9. kolo – 12. 01. 2019.
GALEB MR – KVK RADNIČKI
MEDVEŠČAK – VD KOPER 1958
SOLARIS – NAIS
VA VALJEVO GORENJE – VK VOJVODINA
VA CATTARO – PRIMORJE EB
ZADAR 1952 – VK BUDVA

10. kolo – 19. 01. 2019.
NAIS – VK VALJEVO GORENJE
MEDVEŠČAK – SOLARIS
VD KOPER 1958 – KVK RADNIČKI
VK BUDVA – GALEB MR
PRIMORJE EB – ZADAR 1952
VK VOJVODINA – VA CATTARO

11. kolo – 26. 01. 2019.
ZADAR 1952 – VK VOJVODINA
GALEB MR – PRIMORJE EB
KVK RADNIČKI –VK BUDVA
SOLARIS – VD KOPER 1958
VK VALJEVO GORENJE – MEDVEŠČAK
VA CATTARO – NAIS

Izvor i foto: Igor Lazarević/KVK Radnički

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *