Rekordan broj učesnika na Kragujevačkom polumaratonu

PolumaratonKragujevac je u nedelju, 2. oktobra, bio u znaku tradicionalnog polumaratona, koji je po četvrti put održan na ulicama najvećeg šumadijskog grada.

Očekivano, dominirali su takmičari iz Kenije, pa je tako prvo mesto kod atletičara osvojio Abel Kibet Rop, koji je stazu dugu 21 km istrčao za jedan sat, pet minuta i 58 sekundi. Drugo mesto zauzeo je njegov sunarodnik Moses Kipruto Kibire (1:06,46), a treće naš Darko Živanović sa vremenom 1:10,55.

U konkurenciji atletičarki prva dva mesta pripala su takođe Kenijkama. Christine Moraa Oigo na kraju je osvojila prvo mesto sa rezultatom 1:15,25, a njena zemljakinja Agnes Chebet bila je druga sa vremenom 1:17,31. Treće mesto zauzela je Teodora Simović iz Novog Pazara (1:19,2).

Inače, na ovogodišnjem polumaratonu učešće je uzelo oko 500 takmičara, što je svojevrstan rekord kada je u pitanju ova manifestacija.

Organizator polumaratona bio je Atletski klub “Maraton KG“, uz pokroviteljstvo grada Kragujevca i Ministarstva omladine i sporta.

Promoteri trke bili su proslavlјeni kragujevački sportisti, učesnici minulih Olimpijskih igara, Vesna Despotović, Stevan Pletikosić i Jelena Milovanović.