Ribnica slavila u šumadijskom derbiju

OK RadnickiDrugi uzastopni poraz u Super ligi Srbije upisali su odbojkaši Radničkog, pošto su na gostovanju kraljevačkoj Ribnici u 3. kolu izgubili sa 0:3 (23:25, 18:25, 19:25).

Izabranici Predraga Srećkovića nisu mogli da se nose sa motivisanim odbojkašima Ribnice, koji su žarko želeli da zabeleže pobedu na premijeri pred kraljevačkom publikom ove sezone.

Uvodni minuti pripali su Kragujevčanima, koji su poveli sa 5:1, ali se Ribnica brzo vratila zahvaljujući dobrom servisu i igri na mreži, te je povela sa 7:6. Usledila je rezultatska klackalica, koja je potrajala sve do samog finiša ovog perioda igre. Nakon poena Ćosića i greške Opačića, Kraljevčani su poveli sa 22:19 i činilo se da su na pragu vođstva. Radnički se primakao na 23:22, ali je potom Opačić loše servirao i poklonio domaćima dve set lopte. Prvu nisu realizovali, ali zato drugu jesu, te su poveli sa 1:0 u setovima.

Druga deonica donosi veliku borbu za svaki poen od samog starta. Radnički je vodio sa 12:11, ali je onda raspoloženi Okošanović stao na servis liniju i omogućio preokret u korist svoje ekipe (14:12). Odbojkaši Ribnice polako su počeli da uvećavaju stečenu prednost, poveli su sa 19:15, što je nateralo Predraga Srećkovića da posegne za tajm-autom, a potom i izvrši par izmena, ali spasa nije bilo. Domaći su rešili i ovaj set u svoju korist sa 25:18.

U trećem setu, Kraljevčani su jako brzo stekli pet poena prednosti (10:5) i kontrolisali ritam meča. Radnički je prišao na samo poen zaostatka (13:12), ali su domaći posle tajm-auta Boška Mačužića došli do vođstva od 16:13. Kragujevčani su se opet primakli na 16:15, međutim, nisu imali snage da u završnici dođu do preokreta, pa je i ova deonica pripala Ribnici, koja je na kraju slavila sa maksimalnih 3:0.

Pobedničku ekipu je sa 16 poena predvodio sjajni Stefan Okošanović, dok na drugoj strani nije bilo igrača sa dvocifrenim učinkom. Martinović je upisao 7, a Čedić i kapiten Vulović po 6 poena.

U narednom kolu odbojkaši Radničkog gostuju Jedinstvu u Staroj Pazovi.