Rio: Pletikosić ostao bez finala u disciplini MK puška – ležeći stav

Stevan Pletikosic MK lezeciStrelac kragujevačkog „Čika Mate“ Stevan Pletikosić zauzeo je 21. mesto u gađanju MK puškom iz ležećeg stava na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Naš proslavljeni strelac, osvajač bronzane medalje na OI u Barseloni 1992. godine, podbacio je već u prvoj seriji i sa 101,5 krugova pao ispod 40. mesta. U narednim serijama Pletikosić je gađao sve bolje i bolje, ali ga je loš rezultat iz prve serije koštao plasmana u finale.

Na kraju, njegov ukupan učinak bio je 621,6 pogođenih krugova, što ga je svrstalo tek na 21. mesto, a za prolazak u finale bio je potreban rezultat od 624,8 krugova, koliko je ostvario osmoplasirani Nemac Henri Junghenel. Interesantno je napomenitu da su iza našeg Stevana ostali svetski prvak, Australijanac Voren Potent (23. mesto), kao i lider na svetskoj rang listi, Danac Torben Grimel (25. mesto).

Inače, najbolji rezultat u kvalifikacijama ostvario je svetski rekorder Sergej Kamenski sa 629 pogođenih krugova. U ovoj disciplini takmičio se i Milenko Sebić, koji je sa rezultatom od 620,4 kruga zauzeo 34. poziciju.

Priliku za „popravni“ Pletikosić će imati u nedelju, kada će nastupiti u disciplini MK puška – trostav.