RK Radnički 1964: Drama sa srećnim krajem

Kategorija: Rukomet

Teškom mukom rukometaši Radničkog 1964 stigli su do treće pobede u Super B ligi Srbije. Poslednjeplasirana Lokomotiva iz Lapova je večeras bila na korak od velikog iznenađenja u „Jezeru“, ali je na kraju Vladimir Dobrosavljević pogotkom u poslednjim sekundama susreta doneo očekivan trijumf Kragujevčanima – 30:29 (17:15).

Radnički 1964 je u ovaj susret ušao kao apsolutni favorit i malo ko je verovao da će ekipa iz Lapova uspeti da izbegne poraz u „Jezeru“. Međutim, Lokomotiva je u drugom poluvremenu u potpunosti nadigrala Kragujevčane, koji su umalo platili ceh loše igre u napadu tokom drugih trideset minuta susreta.

Gosti iz Lapova su od samog starta utakmice krenuli sa čvrstom odbranom, na granici faula, koju su Kragujevčani u početku uspešno probijali napadima sa krilnih pozicija.

Posle početnog vođstva domaćih od 2:0 i 3:1, rukometaši Lokomotive u 10. minutu dolaze do preokreta i gola prednosti (6:7). Tada su se ponovo probudili krilni igrači kragujevačkog tima, što je rezultovalo maksimalnim vođstvom ekipe Radničkog 1964 od 12:8 u 19. minutu.

Nastavili su domaći da pogađaju, čak i u situacijama sa igračem manje na terenu, pa je razlika dosegla „plus pet“ u 27. minutu – 16:11. Ipak, na odmor su Kragujevčani otišli sa vođstvom od 17:15.

Na samom startu drugog poluvremena razbranio se iskusni golman Lokomotive Branko Stajković, koji je punih jedanaest minuta držao svoju mrežu netaknutom. To su Stajkovićevi saigrači iskoristili najpre da dođu do izjednačenja, a potom i do vođstva, koje je svoj maksimum doseglo u 42. minutu – 18:22.

Golgeterski „post“ kragujevačkog tima prekinuo je Miloš Milosavljević pogotkom u 43. minutu. Rukometaši Lokomotive su izdržali sve nalete domaćeg tima i ljubomorno čuvali stečenu prednost sve do samog finiša utakmice, kada je gostima ponestalo ideja u napadu, što su Kragujevčani iskoristili da sa tri uzastopna pogotka dođu do izjednačenja u 59. minutu (29:29).

Nakon još jedne neuspešne akcije ekipe iz Lapova, Radnički 1964 je dobio priliku da u poslednjim sekundama susreta reši meč u svoju korist. Trener Milentijević je iskoristio treći raspoloživi tajm-aut da nacrta akciju iz koje su Kragujevčani preko Vladimira Dobrosavljevića došli do trijumfa.

Jedan od zapaženijih aktera u redovima Radničkog 1964 Miloš Milosavljević, koji je zajedno sa Vladimirom Dobrosavljevićem bio najefikasniji u kragujevačkom timu sa šest postignutih golova, izrazio je veliko olakšanje što je jedna ovako napeta utakmica završena pobedom njegovog tima.

– Mi ekipu Lokomotive dobro poznajemo, kao i oni nas, tako da smo znali da će ovo biti teška i neizvesna utakmica. Ušli smo u neki njihov ritam i bili prinuđeni da jurimo rezultat, ali uspeli smo da ih stignemo i na kraju uzmemo planirana dva boda. – rekao je Milosavljević za KG sport.info.

Desno krilo Kragujevčana smatra da će ova pobeda ekipi Radničkog 1964 značajno podići samopouzdanje u nastavku sezone.

– Imali smo te male oscilacije u igri prethodnih par kola, ali se nadamo da ovaj trijumf znači povratak na pravi, pobednički kolosek. – zaključio je u optimističnom tonu naš sagovornik.

Miloš Milosavljević

Pored Dobrosavljevića i Milosavljevića sa po šest postignutih pogodaka, istakao se i Stefan Stanojev koji je na svoj konto upisao gol manje, ali je zato još jednom zaradio epitet igrača utakmice.

Na drugoj strani, u ekipi Lokomotive osam golova postigao je Đurković, sedam Dragan Jovanović, a šest Ivan Zlatković.

RK RADNIČKI 1964 – RK LOKOMOTIVA  30:29 (17:15)

Hala:
“Jezero”.
Gledalaca: 150
Sudije: Nikola Vasilijić, Predrag Zdravković
Sedmerci: Radnički 1964 7 (4), Lokomotiva 3 (3)
Isključenja: Radnički 14 min, Lokomotiva 20 min
Crveni karton: Miloš Stevanović (Radnički 1964) u 56. minutu

RADNIČKI 1964: Blagojević, Milosavljević 6, Stošić 2, Ristić (4 odbrane), Dobrosavljević 6, Radivojević, Ilić 1, Knežević, Simić 3, Stevanović 1, Radenović, Stanojev 6, Poskurica 4, Bogdanović 1, Jovanović (13 odbrana), Janićijević 1.

LOKOMOTIVA: Stajković 1 (11 odbrana), Petrović, Mirković 1, Stevanović, Đurković 8, Pantić 1, Jovanović 7, Veličković 2, Živković (2 odbrane), Pantić, Maričić, Lečić, Stojković, Dilić 3, Bugarčić, Zlatković 6.

Igrač utakmice: Stefan Stanojev (Radnički 1964)

Nakon šest odigranih kola rukometaši Radničkog 1964 sa sedam osvojenih bodova dele četvrto mesto sa Topličaninom, ekipom kojoj gostuju kroz nedelju dana u Prokuplju.