RK Radnički pobedio u Kuršumliji

Značajnu pobedu ostvarili su rukometaši Radničkog, koji su u meču 23.kola Superlige na gostovanju u Kuršumliji savladali neugodno ekipu Kuršumlije sa 29:27. Na samomo startu kragujevački tim je došao do vođstva od 3:0, a tokom prvog poluvremena održavao je prednost od 3-5 golova, dok je vođstvo prilikom odlaska na odmor bilo 17:10. Najveću prednost Radnički je ostvario u 38.minutu kada je vodio sa 19:10, tako da je već tada bilo jasno kome će pripasti bodovi. Tokom poslednjih pet minuta meča došlo je do nešto ležernije igre Kragujevčana što su domaći iskoristili i poraz učinili podnošljivijim. Centralna figura meča bio je golman Radničkog Dejan Zlatanović koji je imao 21 odbranu, a najefikasniji u pobedničkom timu bili su Milan Đukić sa 10, Nemanja Cvetinović sa 6 i Ivan Šmigić sa 5 golova, a treba istaći i odlične igre u odbrani Stefana Miljkovića i Aleksandra Janićijevića, koji su time u potpunosti neutralisali najboljeg igrača Planinke Dušana Milića. Već u sredu, u zasoatlom susretu 21.kola, Radnički će se sastati sa Metaloplastikom. Ta utakmica igraće se u hali “Jezero“ sa početkom u 19.00 časova.