Rukometaši Radničkog 1964 efikasni protiv Zlatara

Kategorija: Rukomet

Rukometaši Radničkog 1964 zabeležili su ubedljivu pobedu u 18. kolu Super B lige „Istok-Zapad“. Kragujevčani su sinoć u svom „Jezeru“ savladali Zlatar iz Nove Varoši sa 40:23 (18:12) i tako nastavili trku sa Dubočicom 54 za prvo mesto na tabeli.

Gosti iz Nove Varoši pružili su adekvatan otpor samo u prvih petnaestak minuta, nakon čega je na parketu hale „Jezero“ postojao samo jedan tim – Radnički 1964. Predvođeni novim trenerom Draganom Študerom, Kragujevčani su iz minuta u minuta „penjali“ prednost, koja je tokom drugog poluvremena dosegla dvocifrene okvire, tako da je na kraju ubeležena očekivana ubedljiva pobeda domaćeg sastava.

U raspucanoj ekipi Radničkog 1964 najviše se izdvojio mladi Vasilije Ristić sa devet pogodaka. Po pet golova postigli su Stanojev, Bogdanović i Tomić, a po četiri Vuković i Knežević.

U ekipi Zlatara istakli su se kapiten Zečević sa sedam i Ajanović sa pet pogodaka.

Radnički 1964 je nakon ove pobede ostao na deobi prvog mesta sa Dubočicom 54.

RK RADNIČKI 1964 – RK ZLATAR 40:23 (18:12)

Dvorana:
“Jezero”.
Gledalaca: 150
Sudije: Dušan Vasiljević (Požarevac), Željko Vasiljević (Beograd)
Sedmerci: Radnički 3 (2), Zlatar 5 (4)
Isključenja: Radnički 10 min, Zlatar 10 min

RADNIČKI 1964: Blagojević 1, Stošić 1, Ristić 9, Mutavdžić 1, Lekić (10 odbrana), Dobrosavljević 2, Petrović (3 odbrane), Vuković 4, Knežević 4, M. Stevanović 2, Radenović, Stanojev 5, Bogdanović 5, Tomić 5, Janićijević, Mrvović 2.

ZLATAR: Ajanović 5, Popović, Jovanović 1, Zečević 7, Rakonjac, Jozović (2 odbrane), Radičević 3, Gavrilović ( 1 odbrana), Cmiljanović 3, Krvavac, Vuković 2, Rajić, Veljković 2.

Igrač utakmice: Vasilije Ristić (Radnički 1964)

Zbog obaveza nacionalnog tima u kvalifikacijama za EP narednog vikenda, takmičenje u Super B ligi „Istok-Zapad“ nastavlja se 20. aprila, kada će kragujevački rukometaši gostovati u Priboju istoimenom rivalu.