Rukometaši Radničkog 1964 efikasnom igrom do novog trijumfa

Kategorija: Rukomet

Rukometaši Radničkog 1964 nisu imali previše problema da zabeleže pobedu u susretu 17. kola Super B lige „Istok-Zapad“ protiv Pobednika iz Prijepolja. Kragujevčani su u svom „Jezeru“ slavili sa 38:27 (16:10) i tako nastavili trku sa leskovačkom Dubočicom 54 za prvo mesto i plasman u Super ligu Srbije.

Iako je ovaj susret trebao da bude odigran u Prijepolju, usled zamene domaćinstva Radnički 1964 i Pobednik odmerili su snage u „Jezeru“.

Kragujevački tim je već u 11. minutu stekao prednost od šest golova (9:3), koju je sačuvao do odlaska na odmor – 16:10.

Sredinom drugog poluvremena razlika je bila dvocifrena (28:17), čime je ovaj meč praktično rešen bilo kakve rezultatske neizvesnosti.

Trener kragujevačkog tima Aleksandar Radosavljević na ovom susretu odmorio je neke od glavnih nosilaca igre i „u vatru“ gurnuo mlađe igrače. Povećanu minutažu najbolje je iskoristio mladi Miloš Mutavdžić, koji je postigao 12 golova i pokazao da sa razlogom predstavlja veliku perspektivu Radničkog 1964 na poziciji desnog krila.

U gostujućem sastavu najefikasniji je bio Aleksandar Babić takođe sa 12 pogodaka, dok je Faris Ćurkić postigao 8.

RK POBEDNIK – RK RADNIČKI 1964 27:38 (10:16)

Hala:
“Jezero”.
Gledalaca: 100
Sudije: Dušan Petrović, Marko Jovanović.
Sedmerci: Pobednik 1 (1), Radnički 5 (4)
Isključenja: Pobednik 4 min, Radnički 0 min

POBEDNIK: Babić, Ćurkić 8, Čengić 1, Mrdaković 2, Hajdarević 2, A. Babić 12, Nuši, Klješčik 1, N. Babić 1.

RADNIČKI 1964: Blagojević, V. Stevanović 2, Ristić 2, Mutavdžić 12, Lekić (14 odbrana), Dobrosavljević 2, Petrović, Vuković 2, Knežević 3, M. Stevanović 3, Stanojev 3, Bogdanović 3, Đerić (8 odbrana), Tomić, Janićijević 3, Mrvović 3.

Igrač utakmice: Miloš Mutavdžić (Radnički 1964)

Kragujevčani se nakon ove pobede i dalje nalaze na deobi prvog mesta sa leskovačkom Dubočicom 54, ali sa sa slabijim međusobnim skorom.

I u narednom kolu ekipa Radničkog 1964 biće domaćin, ovoga puta Zlataru iz Nove Varoši.