Rukometaši Radničkog 1964 lako sa Topolcima

Kategorija: Rukomet

Rukometaši Radničkog 1964 su ubedljivim trijumfom protiv Karađorđa iz Topole od 36:20 (18:13) u 10. kolu Super B lige Srbije prekinuli niz od dva uzastopna poraza i ponovo uhvatili priključak sa ekipama iz gornjeg dela tabele. Bio je ovo poslednji meč kragujevačkih rukometaša u „Jezeru“, kada je u pitanju jesenja polusezona.

Gosti iz Topole dostojno su parirali domaćinu u prvih petnaestak minuta susreta, kada je Radnički 1964 serijom 5:0 došao do četiri gola prednosti (10:6). Na odmor su Kragujevčani otišli sa „plus pet“ (18:13), a pitanje pobednika rešeno je desetak minuta pre kraja susreta, kada su izabranici trenera Milentijevića došli do dvocifrenog vođstva (29:18), koje su dodatno uvećali do isteka svih 60 minuta.

Stefan Stanojev sa 8 i Mihajlo Knežević sa 5 postignutih golova bili su vodeći na listi strelaca u pobedničkom timu, a treba pomenuti i sjajnu partiju Filipa Ristića na golu Radničkog 1964, koji je utakmicu završio sa 17 odbrana.

U ekipi iz Topole istakli su se Veselinović i kapiten Đorđević sa po 5 pogodaka, dok je Vukadinović postigao gol manje.

RADNIČKI 1964 – KARAĐORĐE  36:20 (18:13)

Hala: “Jezero”.
Gledalaca: 300
Sudije: Bojan Dauti, Uroš Minić (obojica iz Beograda)
Sedmerci: Radnički 1 (0), Karađorđe 4 (3)
Isključenja: Radnički 12 min, Karađorđe 8 min

RADNIČKI 1964: Bogićević, Blagojević 1, Đukić, Stošić 2, Mutavdžić 2, V. Ristić 2, F. Ristić (17 odbrana), Dobrosavljević 3, Radivojević 2, Biševac 3, Knežević 5, Simić 3, Stevanović 2, Stanojev 8, Poskurica 2, Bogdanović 1.

KARAĐORĐE: Matić, Karić, Stjepanović 1, Kostić 3, Veselinović 5, Čolović 2, Đorđević 5, Vukadinović 4, Radović, Živanić, Đurđević.

Igrač utakmice: Stefan Stanojev (Radnički 1964)

Do odlaska na zimsku pauzu rukometaši Radničkog 1964 odigraće još jedan meč, i to u sredu, kada će gostovati ekipi Priboja.