Rukometaši Radničkog 1964 na visini zadatka u Čačku

Rukometaši Radničkog 1964 upisali su i osamnaestu pobedu u Prvoj ligi Zapad ove sezone, pošto su u meču pretposlednjeg, 21. kola, slavili na gostovanju ekipi Mladosti u Čačku sa 27:26 (13:11).

Za Kragujevčane ovaj meč nije imao prevelikog rezultatskog značaja, budući da su pobedom nad ekipom Metalca u prošlom kolu obezbedili plasman u viši rang takmičenja, Super B ligu. Ipak, izabranici trenera Dragana Študera su i ovaj meč, kao i sve prethodne, shvatili veoma ozbiljno, pa su na kraju nagrađeni sa nova dva boda, iako su u Čačak doputovali u nekompletnom sastavu.

Radnički 1964 je kontrolisao rezultat sve do polovine prvog poluvremena, kada su domaći serijom od tri uzastopna pogotka došli do preokreta i vođstva od 5:4. Čačani su u 21. minutu prvi put na meču došli do dva gola prednosti, što je prenulo goste iz Kragujevca, koji su momentalno uzvratili sa tri vezana gola i ponovo prešli u vođstvo.

Na odmor su Kragujevčani otišli sa dva gola viška (13:11), a u nastavku susreta strpljivo su čuvali stečenu prednost sve do isteka svih 60 minuta. U par navrata gosti su imali i po šest golova prednosti, ali su na kraju ipak slavili pobedu sa minimalnom razlikom.

Sa šest postignutih golova u ekipi Radničkog 1964 prednjačili su Stošić i Stanojev, po tri gola dali su Radivojević i Radenović, dva puta su se u listu strelaca upisali Dobrosavljević, Poskurica i Milosavljević, a po jednom Blagojević, Đukić i Stevanović.

U ekipi Mladosti Vuković je postigao sedam golova, kapiten Babić pet, a Bogdanović i Đurđević po četiri.

U poslednjem, 22. kolu, rukometaši Radničkog 1964 dočekaće predstojećeg vikenda ekipu Arilja u hali „Jezero“. Biće to prilika da kragujevački rukometaši, zajedno sa svojim simpatizerima, proslave plasman u Super B ligu.