Rukometaši Radničkog 1964 na završnom turniru Kupa Srbije

Kategorija: Rukomet

Rukometaši Radničkog 1964 plasirali su se na završni turnir Kupa Srbije, pošto su u četvrtfinalu bili bolji od Mačve u Bogatiću – 27:25 (13:13). Ovaj rezultat predstavlja najveći uspeh u klupskoj istoriji Radničkog 1964 i ujedno je dokaz da se Kragujevac na velika vrata vraća na rukometnu mapu Srbije.

I pre same utakmice, Kragujevčani su bili svesni da ih čekaju paklenih 60 minuta u Bogatiću, gde ekipa Mačve kao po pravilu retko gubi. Međutim, ovoga puta Mačvani su naišli na „tvrd orah“, a izabranici Aleksandra Radosavljevića pokazali su da poseduju pobednički mentalitet, neophodan za velika dela.

Čitavo prvo poluvreme obeležile su rezultatske amplitude, a na odmor se otišlo sa egalom – 13:13.

Sredinom drugog dela susreta Kragujevčani stižu do 2-3 gola prednosti, koju su, uz povremene oscilacije, uspeli da sačuvaju do isteka svih 60 minuta.

U istorijskoj pobedi, u kojoj su svi igrači Radničkog 1964 dali značajan doprinos, Bojan Tomić je sa osam golova prednjačio na listi strelaca, dok je Veselin Stevanović dodao pet pogodaka.

U ekipi Mačve najefikasniji su bili Dragićević i Zarin sa po pet pogodaka.

RK Mačva – RK Radnički 1964 25:27 (13:13)

Isključenja: Mačva 16 min, Radnički 8 min

Mačva: Milutinović, Knežević 1, Zarin 5, Jevtović, Radulović 3, Jevđenović 3, Jovanovski 4, Pavlović 2, Jovanović, Krečković 2, Berić, Martinović, Živanović, Dragićević 5, Radojičić, Džigurski.

Radnički 1964: V. Stevanović 5, Ristić 2, Mutavdžić, Lekić, Petrović (14 odbrana), Vuković 3, Knežević, M. Stevanović, Stanojev 4, Bogdanović 4, Đerić, Tomić 8, Janićijević, Mrvović 1.

Igrač utakmice: Ilija Bogdanović (Radnički 1964)

Završni turnir Kupa Srbije, na kome će učestvovati i Radnički 1964, biće održan 23. i 24. marta u Smederevu.