Rukometaši Radničkog 1964 nastavili u pobedničkom ritmu

Kategorija: Rukomet

Novu pobedu upisali su rukometaši Radničkog 1964 u Super B ligi Srbije. Kragujevčani su sinoć na parketu hale „Jezero“ savladali ekipu Vranja sa 28:24 (15:13) u utakmici 10. kola, čime su zadržali vodeću poziciju na tabeli kolo pre kraja jesenjeg dela sezone.

Iako su na ovoj utakmici nastupili bez Dušana Medića, rukometaši Radničkog 1964 su sigurnom igrom slomili otpor „žilavih“ Vranjanaca.

Tokom prvog poluvremena Kragujevčani su u par navrata imali prednost i od pet golova, ali su na odmor ipak otišli sa „plus dva“ (15:13). U nastavku Šumadinci su čuvali stečenu prednost, ali nikako nisu uspevali da se značajnije rezultatski odlepe.

Tek u 50. minutu rukometaši Radničkog 1964 uspevaju da ponovo dođu do prednosti od pet golova (25:20), koja im je utrla put do novih bodova, preko potrebnih u trci za prvo mesto na tabeli.

Stefan Stanojev i Bojan Tomić bil su najraspoloženiji u pobedničkom timu sa devet postignutih golova, dok su se kod gostiju istakli Nikola Stamenković i Miloš Kostić sa po pet pogodaka.

Pogledajte šta su po završetku utakmice izjavili trener Vranja Darko Stanojković i igrač utakmice Ilija Bogdanović, pivotmen Radničkog 1964:

RADNIČKI 1964 – VRANJE 1957   28:24 (15:13)

Hala: “Jezero”.
Gledalaca: 100
Sudije: Ivan Mandić,Nemanja Kovačić
Sedmerci: Radnički 7 (7), Vranje 5 (3)
Isključenja: Radnički 4 min, Vranje 10 min

RADNIČKI 1964: Blagojević, Stošić, V.Stevanović 2, Ristić, Mutavdžić , Lekić (7 odbrana), Dobrosavljević 1, Petrović (3 odbrane, sedmerac), Knežević 5, M.Stevanović, Radenović, Stanojev 9, Bogdanović 2, Tomić 9, Janićijević.

VRANJE 1957: Breti (5 odbrana), Aleksić 3, Stanojević, Stevanović 2, Stamenković 5, Petrović 3, Jovanović, Pavlović, Čolović, Ristović 3, Đorđijević, Mihajlović (3 odbrane), Kostić 5, Anđelić 3.

Igrač utakmice: Ilija Bogdanović (Radnički 1964)

Kragujevčani su ovom pobedom sačuvali bodovnu prednost u odnosu na svoje najbliže pratioce na tabeli i napravili dobru uvertiru pred gostovanje Beloj Palanci narednog vikenda.