Rukometaši Radničkog 1964 savladali Planinku u „Jezeru“

Kategorija: Rukomet

SPUSTIO RAMPU: Ognjen Jovanović (Foto: Simona Blagojević)

Rukometaši Radničkog 1964 konačno su „probili led“ i došli do prvog trijumfa u 2018. godini. Kragujevčani su u utakmici 14. kola Super B lige savladali večeras u „Jezeru“ ekipu Planinka Prolom vode iz Kuršumlije sa 32:25 (19:17).

Šumadinci su do pobede došli zahvaljujući odličnoj defanzivi u drugom poluvremenu. U prvih trideset minuta gosti su bili u rezultatskom egalu, neretko i u prednosti koja nije prelazila više od dva gola, ali su se Kragujevčani probudili u finišu ovog dela igre i na odmor otišli sa „plus dva“ – 19:17.

U drugom poluvremenu rukometaši Radničkog 1964 su zaigrali angažovanije u odbrani, razbranio se i golman Ognjen Jovanović, što je rezultovalo sa maksimalnih osam golova prednosti u 47. minutu (29:21). Gosti nisu imali snage da se rezultatski vrate u meč, pa je domaćin na kraju slavio sa 32:25. Bila je ovo ujedno i prva pobeda za novog trenera Kragujevčana Aleksandra Radosavljevića, koji je ekipu preuzeo neposredno pred susret sa leskovačkom Dubočicom u prošlom kolu.

U pobedničkom timu istakli su se Milosavljević, Stevanović i Stanojev sa po 6 pogodaka, dok su kod gostiju najraspoloženiji za igru bili Jovanović sa 7 i Mitić sa 5 postignutih golova.

RADNIČKI 1964 – PLANINKA PROLOM VODA  32:25 (19:17)

Hala: “Jezero”.
Gledalaca: 250.
Sudije: Vladimir Vučić, Marko Obradović (obojica iz Zrenjanina)
Sedmerci: Radnički 2 (1), Planinka 6 (3)
Isključenja: Radnički 16 min, Planinka  4 min

RADNIČKI 1964: Bogićević (1 odbrana, 1 sedmerac), Blagojević 2, Milosavljević 6, Đukić, Stošić, Ristić 2, Dobrosavljević, Radivojević, Knežević 2, Simić, Stevanović 6, Radenović 3, Stanojev 6, Poskurica 4, Jovanović (8 odbrana, 2 sedmerca), Janićijević 1.

PLANINKA: Pavlović (13 odbrana,1 sedmerac), Pešić, Arsenijević 2, Podvinski 4, Simić, Jovanović 7, Mitić 5, Jovanović 3, Milenković 4.

U 15. kolu rukometaše Radničkog 1964 očekuje teško gostovanje trenutno drugoplasiranoj ekipi Vranja 1957.