Rukometaši Radničkog 1964 slavili u Kuršumliji

Kategorija: Rukomet

Pobedom na gostovanju ekipi Kuršumlije 31:28 (19:8), rukometaši Radničkog 1964 zadržali su vodeću poziciju na tabeli Super B lige Srbije posle pet odigranih kola.

Izgledalo je da će Šumadinci lako doći do novih bodova nakon odlično otvorene utakmice i vođstva od 19:8 na poluvremenu. Međutim, polovinom drugog dela igre došlo je do opuštanja u redovima kragujevačkog tima, što je domaćin iskoristio da unese dozu neizvenosti u finiš utakmice.

Prišli su rukometaši Kuršumlije na samo dva gola zaostatka u 58. minutu (30:28), ali dalje od toga nisu mogli, pa su dva boda zasluženo pripala Kragujevčanima.

Najefikasniji u redovima Radničkog 1964 na ovoj utakmici bio je Bojan Tomić sa 11 pogodaka, dok se na drugoj strani istakao Nemanja Milenković sa 8 golova. Ipak, epitet igrača utakmice poneo je golman i kapiten kragujevačkog tima Dušan Petrović sa 23 uspešne intervencije.

Posle pet odigranih kola rukometaši Radničkog 1964 zauzimaju prvo mesto na tabeli sa devet osvojenih bodova.

Sledi dvonedeljna pauza usled EHF nedelje, a takmičenje u Super B ligi Srbije nastavlja se početkom novembra, kada će Kragujevčani u okviru 6. kola ugostiti ekipu Pobednika iz Prijepolja.