Rukometaši Radničkog 1964 u dobrom raspoloženju dočekuju meč sa Dubočicom (subota, 19.30 h)

Kategorija: Rukomet

Osokoljeni pobedom nad ekipom Bele Palanke na startu Super B lige Srbije, rukometaši Radničkog 1964 puni optimizma dočekuju meč drugog kola protiv ekipe Dubočice 54 iz Leskovca, koji je na programu u subotu, 30. septembra, u hali „Jezero“ sa početkom u 19 časova i 30 minuta.

Žreb je hteo da kragujevački rukometaši prve dve utakmice u višem rangu takmičenja igraju pred svojom publikom. Tako je na meču sa Belom Palankom prošlog vikenda kragujevačka publika mogla da se uveri u kvalitete izabranika Bojana Milentijevića, koji su upisali startnu pobedu rezultatom 24:23 i poslali jasnu poruku da će biti među ozbiljnim kandidatima za najviši plasman.

Naredni rival, leskovačka Dubočica, spada među glavne favorite za ulazak u Super ligu Srbije. Leskovčani su već na premijeri demonstrirali svoj kvalitet, pošto su deklasirali ekipu Priboja sa čak dvanaest golova razlike.

Nema sumnje da Dubočica u Kragujevac dolazi sa jasnom namerom da osvoji dva boda, a na pulenima trenera Milentijevića je da to spreče, u čemu bi im sigurno pomogla podrška publike sa tribina „Jezera“

– Posle jako bitne pobede nad Belom Palankom od jednog gola razlike, stiže nam ekipa Dubočice koja je takođe jedan od favorita za osvajanje lige. Nakon trijumfa u uvodnoj utakmici, dočekujemo ih odlično raspoloženi. Potrudićemo se da damo sve od sebe kao i na prošloj utakmici, i da ostavimo srce na terenu. Pozvao bih sve navijače da dođu, kako bi nam pomogli da pobedimo. – poručio je Jovan Poskurica, desno krilo Kragujevčana.

Pre početka utakmice Radnički 1964 – Dubočica, revijalni meč odigraće muška i ženska selekcija Radničkog 1964 (2005. godište), a u poluvremenu će najmlađe selekcije igrati mini rukomet.

Tekst i foto: M. Pasuljević