Rukometaši Radničkog 1964 ubedljivi protiv komšija iz Lapova

RK Radnicki 1964Rukometaši Radničkog 1964 sinoć su u hali „Jezero“ savladali Lokomotivu iz Lapova sa 32:23 (17:9), u utakmici 4. kola Prve lige Zapad. Kragujevčani su ovim trijumfom nastavili pobedonosni niz, i uz ekipu Karađorđa, jedina su ekipa sa maksimalnim učinkom posle četiri odigrana kola.

Kao što se i očekivalo, izabranici Dragana Študera nisu imali problema u duelu sa komšijama iz Lapova. Već polovinom prvog dela igre Kragujevčani su imali sedam golova prednosti (9:2), pre svega zahvaljujući dobroj odbrani, brzim kontrama i raznovrsnoj igri u napadu. U 20. minutu domaći su došli do maksimalnih „plus osam“ (12:4) i tu prednost su sačuvali do odlaska na odmor.

Nastavili su rukometaši Radničkog 1964 u istom ritmu i na startu drugog poluvremena, pa je u 36. minutu razlika bila dvocifrena (20:10). Gosti iz Lapova su uzladno pokušavali da smanje zaostatak do kraja utakmice, pošto je ekipa Radničkog, predvođena odličnim Stefanom Stanojevim, rutinski privela meč kraju i osvojila nova dva boda.

U pobedničkoj ekipi prednjačili su Miloš Sretenović i Stefan Stanojev sa po pet postignutih golova. Interesantno je napomenuti da je Stanojev svih pet golova postigao u drugom tridesetominutnom periodu.

Kod gostiju iz Lapova istakao se Dragan Jovanović sa sedam pogodaka.

Ovom pobedom Kragujevčani su ostali u samom vrhu tabele, sa stopostotnim učinkom nakon četiri odigrana kola. Iskusni Ivan Milinčić nada se da će ekipa Radničkog nastaviti sa dobrim rezultatima i da će ostvariti prognoze o ulasku u viši rang takmičenja na kraju sezone.

– Na početku sezone najavili smo visok plasman i ulazak u viši rang. Silovito smo krenuli – četiri utakmice, četiri pobede. Mislim da uz dobar pristup igri kao večeras, u nastavku sezone nećemo imati većih problema da ostvarimo zacrtani cilj. Zahvalio bih se publici što je prepoznala naš novi put i očekujemo u nastavku sezone još veću podršku koja će nam mnogo značiti. – rekao je za KGsport.info bek kragujevačkog tima.

U narednom kolu rukometaši Radničkog 1964 gostuju kruševačkom Napretku.