Rukometaši Radničkog 1964 „ukrotili“ Trepču u drugom poluvremenu

Teže nego što se očekivalo, rukometaši Radničkog 1964 došli su do trijumfa protiv mlade ekipe Trepče iz Kosovske Mitrovice, u meču 15. kola Prve lige Zapad. Pred stotinak gledalaca u „Jezeru“, izabranici Dragana Študera slavili su rezultatom 33:24 (14:14), zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu.

Mlada ekipa Trepče, predvođena izuzetno talentovanom braćom Kasalović, zadavala je puno problema Kragujevčanima u prvom delu susreta. Rukometaši Radničkog 1964 dosta su se mučili u napadu, prevashodno kada je realizacija u pitanju, što su gosti iz Kosovske Mitrovice znalački kažnjavali.

Na početku suserta ekipe su se periodično smenjivale u vođstvu. U 18. minutu bilo je 9:7 za Radnički 1964, kada je usledila serija Trepče od četiri vezana pogotka za vođstvo od 9:11.

Trener Radničkog 1964 Dragan Študer reagovao je tada minutom odmora, ali ni to nije pomoglo njegovim pulenima, pošto su gosti golovima Aleksandra Kasulovića u 27. minutu došli do maksimalnih „plus tri“ (10:13).

Ipak, Kragujevčani su u samom finišu prvog poluvremena uspeli da poprave realizaciju i dođu do izjednačenja, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 14:14.

U drugom poluvremenu totalno drugačija slika na terenu. Ulazak Branislava Radenovića pokrenuo je ekipu Radničkog 1964 u nastavku susreta, tako da su Kragujevčani u 47. minutu došli do najubedljivije prednosti do tada – 24:19.

Za razliku od prvog dela igre, rukometaši Trepče su u drugom poluvremenu sve češće promašivali, što je domaćin pedantno kažnjavao, pa je razlika iz minuta u minut bivala sve veća.

Kada je Radnički u 57. minutu poveo sa 31:21, bilo je jasno da će upisati dva nova boda. Izostanak rezultatske neizvesnosti omogućio je trenerima oba tima da u finišu susreta pruže priliku mlađim igračima, koju su oni apsolutno iskoristili.

Dvanaestoj pobedi Radničkog najviše su doprineli Janko Radivojević sa osam, Nebojša Stošić sa sedam i kapiten Aleksandar Ilić sa šest pogodaka. U ekipi Trepče prednjačio je Aleksandar Kasalović sa sedam golova, dok su Filip Galjak i Uroš Vuković postigli po četiri.

Radnički 1964 – Trepča (Kosovska Mitrovica)  33:24 (14:14)

Hala: „Jezero“
Gledalaca: 100
Sudije: Nemanja Pavlović, Dragan Pavlović (obojica iz Kragujevca)
Sedmerci: Radnički 1964 5 (4), Trepča 1 (1)
Isključenja: Radnički 1964 10, Trepča 10 minuta.

Radnički 1964: Blagojević 1, Milosavljević 2, Đukić 2, Stošić 7, Veselinović 1, Ristić (6 odbrana), Radivojević 8, Ilić 6, Knežević, Stevanović, Radenović 3, Stanojev, Poskurica 1, Ristić 2, Jovanović (10 odbrana), Barjaktarević. Trener: Dragan Študer.

Trepča: Galjak 4, Ceković, Mitrović, Vasić 1, D. Kasalović 2, Anđelković, Milonović 1, Vuković 4, Stojković 2, Adžić (7 odbrana), Perović 2, A. Kasalović 7, Krstović 1, Živković, Bazović. Trener: Nebojša Mitrović.

Radnički 1964 je ovom pobedom zadržao lidersku poziciju na tabeli sa 26 bodova, ispred Župe ’54 koja ima bod manje.

U 15. kolu kragujevačke rukometaše očekuje gostovanje trećeplasiranoj Lokomotivi u Lapovu.

DRUGI TIM RADNIČKOG 1964 SAVLADAO UŽIČANE

Uspešan je ovog vikenda bio i drugi tim Radničkog 1964, koji je juče u 10. kolu Druge lige Srbije – grupa Kopaonik bio bolji od Užica rezultatom 33:30.

Bila je ovo četvrta pobeda Kragujevčana u sezoni. Podsetimo da je druga ekipa Radničkog 1964 sastavljena od kadeta i pionira, koji se takmiče u seniorskoj konkurenciji.