Rukometaši Radničkog nadigrani u Osijeku

rk-radnicki

Rukometaši Radničkog zabeležili su svoj drugi poraz u regionalnoj SEHA ligi. Kragujevčani su poraženi od ekipe Neksea iz Našica sa 29:23 (15:11).

Izabranici trenera Vučkovića ovaj poraz duguju jako lošem startu utakmice, kada su domaćinu dozvolili da povede sa 4:0, pa su tako bili primorani da ceo meč jure prednost ekipe Neksea.

U prilog katastrofalnom startu govori i činjenica da su Kragujevčani prvi gol dali tek u 8. minutu igre. Mnogo su gosti grešili u napadu na početku meča, što je raspoloženi domaćin koristio, pa je polovinom prvog perioda stigao do prednosti od 9:3.

Radnički je u nastavku popravio igru u napadu, ali jednostavno rukometaši Neksea nisu ispuštali prednost iz ruku i na svaki gol Kragujevčana adekvatno odgovarali. U samom finišu prvog poluvremena Radnički se spustio na „minus 3“ (14:11), ali je nakon toga Nuić realizovao sedmerac, pa se na odmor otišlo sa prednošću domaćeg tima od 15:11.

U drugom periodu ista slika kao i u prvom. Ekipa Neksea je čuvala prednost, Radnički pokušavao da je smanji i dođe do preokreta.

Nakon nekoliko grešaka gostiju, domaći tim stiže do maksimalnih „plus 8“ (24:16) u 49. minutu, pre svega zahvaljujući pivotu Sakiću, koji je vezao dva gola. Radovanović i Rajčević prekidaju seriju domaćina i spuštaju rezultat na 24:18, da bi u 57. minutu rukometaši Neksea pobegli na nedostižnih 28:20, čime su faktički rešili i pitanje pobednika meča.

Najefikasniji akter meča bio je Josip Božić-Pavletić, koji je postigao 7 golova za ekipu Neksea, a pridodao mu se Turčin Čelebi sa 4 gola. Sa druge strane, u ekipi Radničkog prednjačio je Nemanja Grbović sa 6 golova, a vredi istaći i golmana Arsića, koji je zaustavio 10 udaraca, od toga i jedan sedmerac.

U narednom kolu Radnički ide u Belorusiju, gde ga očekuje duel sa Meškovom iz Bresta.

Nekse – Radnički 29:23 (15:11)

OSIJEK
Dvorana
: „Gradski vrt”.
Gledalaca: 350.
Sudije: Krkačev i Kolevski (Makedonija).
Sedmerci: Nekse 6 (5), Radnički 3 (2).
Isključenja: Nekse 4, Radnički 6 minuta.

NEKSE: Lelić (9 odbrana), Gadža, Eter 2, Crnić 1, Mrđenović 3, Tomas, Kružić 1, Juzbašić (1 odbrana), Jurjević 3, Nuić 3 (2), Božić Pavletić 7 (3), Sakić 2, Dundović, Vegar 3, Celebi 4, Herceg.

RADNIČKI: Arsić (10 odbrana, 1 sedmerac), Pralica 3 (1), Prodanović 1 (1), Gugleta 1, Medurić 1, Mošić, Petrović (5 odbrana), Spasić 2, Radovanović 3, Milinčić 1, Simić, Tomić 1, Šmigić 3, Bosić, Rajičević 1, Grbović 6.