Rukometaši Radničkog obezbedili plasman u plej-of

rk-radnicki-2013-14Pobedom nad ekipom Morave iz Velike Plane 33:28 (17:15), u poslednjem, 22. kolu regularnog dela Super lige, rukometaši Radničkog „overili“ su četvrto mesto koje vodi u plej-of i borbu za titulu.

Iako bez većih ambicija, Planjani su propisno namučili izabranike Nedeljka Vučkovića. Kragujevčani su uložili mnogo truda da dođu do važnih bodova..

U uvodnim minutima utakmice Radnički je imao najviše četiri gola prednosti (6:2), ali su do kraja prvog dela igre gosti postepeno „topili“ prednost domaćih i uspeli da je prepolove (17:15).

Uspeli su Kragujevčani da očuvaju 2-3 gola prednosti u nastavku igre i odole napadima gostujuće ekipe, a onda su u finišu meča „dodali gas“ i konačno slomili otpor svog protivnika.

Ivan Rajčević i Dejan Pralica sa po šest golova bili su najefikasniji pojedinci susreta. Bosić, Milošević i Grbović doprineli su pobedi sa po pet postignutih golova.

Pored Radničkog, plasman u plej-of obezbedile su ekipe Železničara, Crvene zvezde i Metaloplastike, a njima će se pridružiti duo iz regionalne lige, ekipe Partizana i Vojvodine.

Radnički – Morava 33:28 (17:15)

Dvorana: Jezero.