Rukometaši Radničkog poklekli u završnici

Rukometaši Radničkog nisu uspeli da osvoje bodove na gostovanju u Kostolcu, pošto su u meču 14. kola Super lige poraženi od domaćeg Rudara rezultatom 24:25 (15:12).

Ima za čim da žale izabranici trenera Nedeljka Vučkovića, jer su u većem delu susreta imali vođstvo. Kragujevčani su od samog početka susreta diktirali svoj ritam igre.

U 44. minutu Radnički je imao tri gola “viška“ – 21:18 i kada se očekivalo da Kragujevčani dotuku svog protivnika, jednostavno su stali, dozvolili “rudarima“ da serijom 4-0 naprave prekret, koji je bio ključan za poraz “crvenih“.

Seriju domaćina uspeo je da prekine Žegarac i sa dva svoja gola vrati prednost Radničkom u 49. minutu (23:22), što je bila i poslednja prednost Radničkog na ovom susretu. Domaćin je ponovo došao do prednosti koju je Spasić anulirao.

Dva minuta pre kraja domaćin je poveo 25:24, što je , ispostaviće se, bio i konačan rezultat meča, obzirom da gosti nisu uspeli da postignu gol i dođu do izjednačenja. Najbolju priliku za to imao je Ivan Šmigić u poslednjim sekundama meča, ali je njegov udarac zaustavio bivši golman Radničkog, Dejan Zlatanović (12 odbrana), pa su bodovi ostali u Kostolcu.

U pobedničkoj ekipi istakao se Avramović sa pet golova, dok je u poraženoj ekipi najefikasniji bio Bosić sa šest. Gugleta i Spasić postigli su po četiri.

Radnički je godinu završio na četvrtom mestu sa 17 bodova i skorom od osam pobeda, pet poraza i jednim nerešenim ishodom.

Prvenstvo se nastavlja 8. februara naredne godine, kada će Radnički, u 15. kolu Super lige, dočekati niški Železničar.